Protože v dnešním světě se trh řídí nabídkou a poptávkou a pokud je poptávka po určitém zboží, a tím zbožím jsou čistokrevní psi, není divu, že se najdou lidé tací, kteří se na zájmu lidí o určitou rasu snaží vydělat. A tak takzvaní množitelé chovají psi v nevyhovujících podmínkách, o péči, která jim je, spíše tedy není, poskytována se můžeme přesvědčit z fotografií zbídačených psů, kteří slouží jen na produkci štěňat. Štěňata jsou často nemocná, neočkovaná a mnohdy jsou za čistokrevné psy prodáváni i různí kříženci a laik někdy jen těžko rozpozná, co z malého uzlíčku vyroste.

Chceme tedy za nás, za občanské sdružení Cibela apelovat na všechny lidi, kteří si plánují pořídit štěně, chtějí ušetřit a tak se rozhodnou pro štěně bez PP z pochybných „množíren", aby tak nečinili.

Celkové náklady na veterinární péči a kvalitní stravu stejně nakonec převýší pořizovací cenu, a tak vidina levného štěněte je pouhou iluzí.
Pokud si chce někdo pořídit psa z množírny proto, aby ho zachránil, věřte, že toto není řešení, protože jednoho neproduktivního zuboženého psa rychle nahradí další, který ještě nějaké ty peníze může vydělat. Proto apelujeme na všechny, nekupujte tyto psy a když nebude poptávka, i nabídka se zmenší.

Více k tématu:

11. 4. Kauza psů v Jarošově: Kde jsou?

27. 3. Psí kauza bude ještě pokračovat

25. 3. Strádající psy čeká brzy lepší život

25. 3. Zachránci čelí obvinění

22. 3. Chebský útulek zachrání desítky psů

22. 3. Strádající psi putovali do nových domovů

20. 3. Jaký bude osud psů v Jarošově?