Popsal svůj případ z loňského června, kdy přišel o řidičský průkaz kvůli alkoholu, a tvrdí, že v našem státě se neměří všem stejným metrem.

Podle jeho verze přijel s autem před poštu v Dešné. „Měl jsem domluvené, že s autem pojede dál někdo jiný. Sám jsem šel na poštu, kde jsem potkal kamaráda, ten se mě ptal, jestli ochutnám slivovici. Už jsem  nikam neměl jet, tak jsem si s ním dal. Když jsem se vrátil k autu, čekali tam policisté a chtěli mi dát dýchnout. Odmítl jsem a řekl jim, že jsem se teď napil a že už řídit nebudu,“ popsal svou anabázi Svoboda.

Výsledkem bylo zadržení řidičského průkazu. Přestupkem  se následně zabýval správní orgán – Městský úřad Dačice, který řidiči uložil pokutu 25 tisíc korun, zákaz řízení na jeden rok a ještě prý přišel o sedm trestných bodů.
„Kdyby mě zastavili, když jsem řídil. Ale já jsem v té době ani v autě neseděl, nikomu jsem neublížil. A řidičský průkaz potřebuji, abych mohl jezdit do práce. Někdo jiný zaviní nehodu pod vlivem alkoholu a o řidičák nepřijde,“ srovnává Svoboda.

Přiznává, že vozidlo nemělo platnou technickou kontrolu, protože bylo určené ke vrakování, a za to že je pokuta oprávněná.

Jak uvedla policejní mluvčí Hana Millerová, řidič policisty zaujal jízdou. 

Podle jejího vyjádření policisté obvodního oddělení ze Slavonic kontrolovali 17. června řidiče osobního motorového vozidla značky Škoda. „Řidič zaujal pozornost policistů porušením dopravních předpisů. Následnou kontrolou policisté zjistili, že vozidlo nesplňuje předepsaný technický stav pro provoz na pozemních komunikacích. U řidiče také zjistili pravděpodobné požití alkoholu. Celý zadokumentovaný případ pro podezření z přestupkového jednání řidiče předali policisté příslušnému správnímu orgánu k rozhodnutí,“ sdělila Millerová.