První z případů se odehrál v neděli kolem čtvrt na dvě ráno v obci Vlčetínec. Podle hradecké policejní mluvčí Hany Millerové zde řidiče pod vlivem alkoholu spatřil svědek, který mu zabránil v další jízdě, a to až do příjezdu přivolaných policistů.

"První dechová zkouška prokázala nejméně tři promile alkoholu v dechu řidiče. Při druhé zkoušce pak nadýchal přes 3,3 promile," konstatovala mluvčí. Řidič s naměřenými hodnotami souhlasil. Policisté mu na místě zabavili řidičák a zakázali další jízdu. Do čtrnácti dní bude jeho případ ohrožení pod vlivem návykové látky řešit soud.

Ve stejné lhůtě soud rozhodně o vině třiašedesátiletého muže, který měl v tentýž den kolem osmé večer projíždět Českými Velenicemi.

"V jízdě mu chtěl údajně zabránit chodec, o kterého řidič zavadil zpětným zrcátkem. Naštěstí jej nezranil. Na místo přijela hlídka suchdolských policistů, kteří s mužem provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla pozitivní," popsala mluvčí policie Lenka Krausová s tím, že řidič nadýchal více jak jedno a půl promile. Případem se policie i nadále zabývá.