Stalo se to 2. listopadu 2021 v podvečerních hodinách v jedné obci na Dačicku. "Po předchozí vzájemné domluvě podezřelí muž a žena nejprve přelezli oplocení domu. Muž pak rukojetí přineseného samurajského meče, tzv. katany, měl rozbít skleněnou výplň okna v přízemí domu a vlézt do obývacího pokoje," přiblížila podrobnosti policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. "Zde následně společně s podezřelou ženou měli v úmyslu vyvolat konfrontaci s bývalým přítelem a zároveň s druhým uživatelem bytu."

Oba muži chtěli utéci do vedlejší místnosti, protože podezřelý měl krátce předtím křičet do rozbitého okna na bývalého přítele ženy, že si pro něj jde. "Před podezřelými však neutekli, neboť podezřelý stihl strčit mezi dveře a práh svou nohu, následně se o dveře měl přetlačovat, ve snaze dveře otevřít a dostat se k oběma poškozeným," popsala dále mluvčí. "Po celou dobu měl podezřelý muž držet v ruce samurajský meč, který posléze měla držet i podezřelá žena, když měli křičet, aby poškozený dveře otevřel." Zároveň měl podezřelý na poškozeného křičet, že mu useká ruce.

Policejní pátrání. Ilustrační fotografie.
Po muži pátrali na Novohradsku policisté, psi i vrtulník. Našli ho mrtvého

Pak se bývalému příteli ženy, ze strachu o život a zdraví, podařilo zamknout se v jiné místnosti, načež podezřelá žena a následně i podezřelý muž byt druhého poškozeného opustili.

"Téhož dne se na místo dostavili dačičtí policisté, kteří případ precizně zadokumentovali. Následující den, 3. listopadu, věc postoupili jindřichohradeckým kriminalistům k dalším úkonům. Policejní komisař dne 3. ledna 2022 vyhotovil usnesení o zahájení trestního stíhání, které si podezřelá žena převzala dne 5. ledna a podezřelý muž dne 11. ledna. Oba obvinění jsou kriminalisty trestně stíháni na svobodě," uzavřela mluvčí.