Poškozené J.C. (27) měl v lednu 2016 nabídnout práci a poskytnout půjčku 8000 korun. Jako kompenzaci měl na poškozené vykonat soulož a pořídit video, kterým ji pak měl vydírat a požadovat na poškozené pokračování vztahu. „Nesouhlasím, protože to bylo spíše naopak. Svědkyně mi dluží 104 tisíc korun, já ji k ničemu nenutil. Půjčoval jsem jí na nájem a podobně. Ale doklady na to nemám. Byla to přítelkyně, nečekal jsem, že mne udá na policii. Měli jsme spolu sex denně a v podstatě se scházíme stále,“ řekl 7. září soudci Romanu Šustrovi.

Poškozená J.C. u soudu vypovídala jako svědkyně. Připustila události z ledna 2016, ale o videu prý nevěděla. „Natočil ho bez mého vědomí. Chtěla jsem pak vztah ukončit, ale obžalovaný nechtěl. Vyhrožoval mi, že nahrávky zveřejní a stále mi posílal zprávy. V prosinci 2019 jsem to nahlásila na policii,“ uvedla J.C.

Byla to taková utajená láska

Na začátku vztahu obžalovaného J.Š. (65) a poškozené J.C. (27) byla možná láska, ale podle toho, co zaznělo 7. září u soudu, spíše sex, užívání a peníze. „Poškozená bydlela ve Vodňanech. Nechtěla k rodičům do Strpí. Dával jsem jí peníze na nájem, pomáhal jsem jí. Ale účty na to nemám. Ty jsem si začal schovávat až potom, co mne udala na policii,“ odpověděl J.Š. na otázku, proč si ukládal účty od dobíjení kreditu poškozené a ne o nájmech a jiných půjčkách.

Dále pokračoval i v popisu vztahu mezi ním a poškozenou. „Byli jsme spolu denně a sex jsme měli často, téměř každý den. A někdy i ve třech. Byla to taková utajená láska. Ale vzal bych si ji, i když vím, že jde jen po penězích,“ uvedl J.Š.

Soudce Roman Šustr během jeho výpovědi četl SMS zprávy, které poškozené zasílal. Během půl roku jich mělo být přes 1400. Obsahovaly prosby o ozvání se zpátky, ale i vyhrožování včetně sexuálních vulgarit, nátlaku a podobně. „Chtěl jsem, aby se vrátila. Znám J.C. Často spí celý den, proto jsem jí posílal tolik zpráv,“ snažil se vysvětlil. Kromě toho ale soudce přečetl i SMS od poškozené. Ty naopak obsahovaly žádosti, aby ji už nechal být a dal jí pokoj.

Poškozená J.C. u soudu řekla, jak došlo k sexu v lednu 2016. „Prohrála jsem sázku,“ uvedla. Když se ale soudce zeptal, proč k souložím pak došlo v dalších případech, zaváhala. „Jako malá jsem byla zneužitá a naučila jsem se, že musím poslouchat. Takže když chtěl J.Š. sex, vyhověla jsem mu. Někdy třeba jen rukou.“ Přiznala také, že jí J.Š. dával peníze například na nájem nebo na automaty, které hrála. Popřela ale, že by spolu někdy trávili celou noc.

Obžalovaný využil možnosti na její výpověď reagovat. Přes soudce Romana Šustra položil otázku: "Proč lžeš? V kasinu, kam jsme jezdili, jsou kamery. Na nich jsou záznamy, že si bereme pokoj. Ale ty víš, že s tebou chci být za dobře…"

Poškozená na to odpověděla: "Mluvila jsem pravdu."

U soudu vypovídal také bývalý přítel poškozené J.V. (21). „Vím že spolu dříve něco měli. Také vím, že jí potom často volal a stále posílal zprávy z různých čísel. Miliardy hovorů a zpráv, to přece není normální,“ řekl.

Soudní líčení bude pokračovat 19. října. Důvodem odročení je zjištění přesného počtu hovorů a zpráv od J. Š. za období prosinec 2019 až květen 2020.