A v pátek 24. listopadu předali policisté sdělení podezření ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy třiačtyřicetiletému muži ze Strakonicka. "Na telefon zaměstnance ubytovny TJ Slovan v Jindřichově Hradci zaslal SMS zprávu ve znění: na pokoji 16 jsem nechal bombu. Na místo byli ihned vysláni policisté z místního obvodního oddělení, kynolog a kriminalisté. Dále byli přivoláni kynologové s vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin a policejní pyrotechnik. Daná lokalita byla evakuována a prostor zajišťovali i příslušníci hasičského záchranného sboru a městští strážníci. Prohlídkou nebylo nic nalezeno, takže po pár hodinách byl stav uveden do běžného provozu a evakuované osoby se mohly vrátit do svých pokojů," uvedla Věra Mžiková.

Zásah policie u tělocvičny TJ Slovan v Jindřichově Hradci kvůli nahlášené bombě.
Kvůli nahlášené bombě u tělocvičny Slovanu policisté evakuovali třicet lidí

Policisté muže, který SMS zprávu zaslal, po pár hodinách vypátrali a zadrželi jej. "Prověřováním bylo zjištěno, že se stejného skutku již v minulosti dopustil a byl za něj odsouzen," doplnila.

Věc je zpracovávána ve zkráceném přípravném řízení a muž tak během dvou týdnů poputuje před soud, kde si vyslechne za své jednání trest. Jelikož se stejného jednání dopustil v minulosti, hrozí mu trest odnětí svobody od 1 do 5 let.