Mladíka (28) pravděpodobně ubodal k smrti v neděli kolem jedné hodiny v noci v Sokolovské ulici nad bývalým hotelem Fontána místní řezník (56). Podle serveru iDnes to nebyl jeho první podobný inciddent. Policie ho dopadla krátce před druhou hodinou v Ellerově ulici. "Šla jsem domů z Rumpálování. Najednou jsem slyšela - Lehni si na zem, obličejem dolů. Rychle. - Nevěděla jsem, že asi chytili vraha," řekla v neděli 3. srpna šestnáctiletá dívka.

„Předtím se někde v hospodě pohádali a ten řezník mu měl říct, že domu živý nedojde,“ řekl včera vpodvečer zdroj blízký rodině zemřelého. Ze stejného pramene je i informace, že ho podezřelý bodl nejméně šestkrát.

Očitý svědek přímo na místě činu řekl, že incident viděl. „Byla strkanice. Potom jsem jen viděl toho staršího utíkat a druhého, jak kašle krev. Mám pocit, že do staršího muže strčil.“ Dodal, že muže útočníka krátce předtím potkal a raději se mu vyhnul.

V neděli policisté doplnili, že zadržený je s největší pravděpodobností skutečně pachatelem. Další podrobnosti s ohledem na vyšetřování policie tají. Případ vyšetřuje jako vraždu. Podezřelému hrozí patnáct let za mřížemi, případně i výjimečný trest. Řekl to mluvčí jihočeské policie Jaroslav Beran.

Policie prostor společně s částí ulice Lidická uzavřela jako místo trestného činu. Musela však návštěvníkům barů a heren v ohraničeném úseku vysvětlovat, že musejí místo okamžitě opustit. Na místě zasahovala také strakonická záchranka a městská policie.

V neděli v poledne policisté doplnili, že zadržený muž je s největší pravděpodobností skutečně pachatelem. Další podrobnosti zatím policisté s ohledem na vyšetřování tají.

K poslednímu útoku nožem došlo ve Strakonicích v sobotu 10. května na prostranství pod Hvězdou. Neonacista bodnul do krku Jakuba Štěrbíka (22) z Čejetic. Ten po útoku ochrnul. Dodnes ze zranění zotavuje v rehabilitačním centru v Kladrubech.