Zdravotnická záchranná služba byla na konci roku přivolána k miminku v bezvědomí, kterému měla vytékat z úst krev. Přes veškeré úsilí a snahu záchranářů se dítě nepodařilo zachránit a lékař už jen konstatoval jeho smrt. Zdravotníci celou věc oznámili na Policii ČR. Na místo vyjeli kriminalisté. Ohledali místo činu a komisař nařídil soudní pitvu kojence. „Výsledky pitvy potvrdily podezření policistů a to, že kojenec zemřel na následky fyzického napadení,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Hlavínová.

Dědeček mrtvého dítěte se ve středu 6. ledna k události vyjádřit nechtěl. "Slíbil jsem, že o tom nebudu mluvit. Tak nic neřeknu," vysvětlil.

Obyvatelé Cehnic byli sdílnější. "Je to pravda. Zabil ho otec dítěte. Opili se, on pak zmlátil matku nebohého děcka, kopal do kočárku. Dítě mělo na celém těle modřiny a krvácelo," řekla Andrea Šebková z Cehnic.

Ve zcela vybydlém domě na okraji obce jsme kromě uvázaného psa nikoho nezastihli. Podle svědků z okolí v něm není ani elektřina. "Několikrát kolem nás matka jela. Měla hezký kočár a najednou se stalo tohle. Moc o tom ale nevím," řekla žena v těsném sousedství.

V souvislosti s uvedeným násilným trestným činem jihočeští kriminalisté zadrželi podezřelého pětadvacetiletého muže ze Strakonicka, kterého umístili do policejní cely a zahájili jeho stíhání pro podezření z vraždy. Zároveň podali státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Co vedlo muže ke spáchání tak nelidského činu, ukáže až další vyšetřování.