Nejprve v sobotu půl hodiny před půlnocí volal na linku 156 občan a žádal o příjezd hlídky do jedné z místních restaurací. Důvodem mělo být to, že došlo k neshodám mezi ním a obsluhou restaurace. Strážníci na místě od oznamovatele zjistili, že obsluha mu nejdříve odmítla dát po načepování malého piva paragon a po opětovném požádání mu obsluha paragon vydala a následně ho z restaurace vykázala. To se dotyčnému nelíbilo a dožadoval se, aby zaplacené pivo mohl vypít v restauraci. Hlídka rovněž kontaktovala obsluhu, která sdělila, že se host v restauraci choval nevhodně a slovně jí urážel, proto ho z restaurace vykázala.

Obsluha posléze umožnila občanovi dopít si zaplacené pivo v restauraci. Přestupek nebyl prokázán.
O dva dny později krátce před druhou hodinou ranní zachytila obsluha kamerového systému opilého muže, který se podezřele pohyboval okolo odstaveného osobního vozidla na parkovišti na Palackého náměstí. Přivolaná hlídka provedla kontrolu vozidla, které ale bylo bez narušení a uzamčeno. Muže na místě již hlídka nezastihla.

Ve středu tři minuty před 14. hodinou telefonicky oznámila pokladní z nádraží Českých drah v Třeboni, že zde již asi čtyři hodiny sedí mladá slečna se psem, mluví zmateně a nechce odejít z budovy ani nastoupit do žádného vlaku. Na místo byla proto vyslána hlídka městské policie, která chtěla provést kontrolu totožnosti mladé ženy. Ta u sebe ale osobní doklady neměla a hlídce uvedla asi pět různých jmen. Žádné však nebylo pravdivé. Žena stále mluvila zmateně a nesmyslně a navíc měla u sebe psa bojového plemene. Na místo byla přivolána hlídka Policie ČR, ale ani s ní žena nespolupracovala. Případ si převzala Policie ČR a ženu odvezla na obvodní oddělení v Třeboni. O jejího psa se postarali strážníci a ještě týž den byl vydán její matce.