Vyplývá to z včerejších informací vrchního strážníka Luboše Müllera.
Opakované zásahy policistů a strážníků v noci z pátku na sobotu podle Müllera odstartovalo oznámení, které strážníci přijali dvě minuty po 22. hodině a jeli prověřit informaci, že se někde na sídlišti koná hlasitý koncert. „Byl však klid, až z bytu v prvním patře jednoho panelového domu se začala ozývat hlasitá hudba. Na zvonění strážníků dlouho nikdo nereagoval, posléze otevřel čtyřiadvacetiletý muž, kterého hlídka poučila o rušení nočního klidu, a on slíbil, že hudbu vypne,“ popisoval Müller.

Pokračoval, že strážníci v místě ještě čas setrvali, pohovořili s obyvateli paneláku a po pár minutách se hudba ozvala znovu. „Pak již se do bytu nešlo dozvonit, tak jsme kontaktovali majitelku, protože zde měly údajně slavit dvě nájemnice konec bydlení. Dlouho se nedařilo dozvonit. Pak se dveře znovu otevřely a uvnitř bylo asi 16 lidí,“ doplnil Müller a dodal, že případ ještě stále není uzavřený, ale rozhodně se bude řešit minimálně jako rušení nočního klidu a vše půjde ke správnímu řízení.

Na místě zasahovala i státní policie, které podle tiskové mluvčí Hany Millerové poskytovala strážníkům součinnost při kontrolách totožnosti výtržníků. „Řešení případu je plně v kompetenci městské policie,“ zmínila.

Jak již Deník informoval včera, řádění rozjásané skupiny pokračovalo i poté, kdy se parta přesouvala k herně a rozbíjela lahve a poškozovala vchodové dveře.

Právě herna v centru sídliště se stává místním obyvatelům trnem v oku, neboť hluk, vandalství a výtržnictví se tu stávají velice často.