Nejprve v sobotu půl hodiny po půlnoci si hlídka v Třeboni všimla muže, který spal v Jiráskově ulici poblíž veřejných záchodků. Strážníci spáče probudili a ověřili jeho totožnost. Muž vypověděl, že si potřeboval odpočinout. Dotyčný byl následně hlídkou městské policie z místa vykázán.

V neděli dopoledne požádala záchranná služba strážníky v Třeboni o asistenci u místní obyvatelky, která si zranila nohu na schodech domu. Záchranáři se k ní nemohli dostat, protože je ohrožoval pes, který byl volně puštěný na zahradě a štěkal. Hlídka městské policie vyjela na místo a s pomocí odchytové tyče psa držela v dostatečné vzdálenosti, aby se záchranáři mohli dostat ke zraněné seniorce. Ta byla po ošetření převezena sanitou do nemocnice. Péči o psa si žena zajistila sama.

Téhož dne večer se třeboňští strážníci zaměřili na neosvětlené cyklisty. Ve 22.16 hodin si všimli cyklisty, který jel na jízdním kole bez potřebného osvětlení. V okamžiku, kdy se hlídka rozhodla uvedeného cyklistu zastavit, najel dotyčný na chodník a pokračoval v jízdě po chodníku. Strážníci následně cyklistu zastavili a vyzvali jej k prokázání totožnosti. Poučili jej o jeho přestupku a na místě mu udělili peněžitou blokovou pokutu.