Pátrací akci rozjel 66letý muž v neděli 12. března v době oběda, kdy strážníkům oznámil, že nemůže najít své osobní vozidlo tovární značky Volkswagen. Oznamovatel byl ubytovaný v penzionu na Palackého náměstí poblíž sídliště. Tam na některém z parkovišť vozidlo zaparkoval. Muž při pobytu v Třeboni vozidlo používal a pokaždé parkoval na jiném místě. Dále hlídce sdělil, že obešel možná místa, kde by vozidlo mohl zaparkovat, ale své auto nenašel. Hlídka městské policie prověřila parkoviště a ulice poblíž místa pobytu, ale neúspěšně. Následně prověřila další dále umístněná parkovací místa směrem k lázním. Vozidlo bylo nalezeno v pořádku parkující v ulici Třebízského.

Trochu smělá reklamace

V úterý 07. března v odpoledních hodinách přijala stálá služba městské policie oznámení od nezletilého chlapce, který uvedl, že v prodejně zakoupil nafukovací míč, ale později zjistil, že míč je poškozený. Vrátil se do obchodu, kde míč zakoupil, ale prodávající mu nechce míč vyreklamovat. Chlapec požádal o příjezd hlídky. Hlídka městské policie na místě zjistila, že jde o nafukovací míč do vody, který uchází. Klučina dále uvedl, že účtenku od zakoupeného míče nemá. Prodejce hlídce potvrdil, že klukovi míč prodal. Reklamaci od chlapce ale odmítl uznat, protože kupující a jeho kamarádi s míčem nevhodně zacházeli. Prodejce viděl, jak si chlapci s míčem hráli a mimo jiné jak s míčem házeli o zem. Tím zakoupený míč poškodili. Chlapec na místě potvrdil slova prodejce. Zároveň uznal, že tento míč nebyl určitě určen ke hraní na pevných plochách.

Konflikt kvůli alkoholu

Slovní a fyzickou potyčku mezi partnery a tchýní řešili strážníci v jednom panelovém domě v pátek 10. března večer. Hlídka městské policie na místě zjistila, že došlo ke slovní rozepři mezi mužem a ženou. Do slovní rozepře se vložila další zde přítomná osoba. Důvodem hádky byla podnapilost muže, která se dle jeho partnerky opakuje vždy o víkendu. Muž souhlasil s provedením orientační dechové zkoušky. Výsledek této zkoušky: 2,5 ‰ alkoholu v dechu. Konflikt mezi přítomnými již dříve několikrát řešila Policie ČR. Její hlídka se na místo dostavila i tentokrát a věc si převzala.

Robert Petrů, Městská policie Třeboň