Podezřelý muž v obci na Jindřichohradecku opakovaně nejprve telefonicky vyhrožoval své družce zabitím. Jak uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová, poté vzal v kuchyni u její babičky kuchyňský nůž s délkou čepele nejméně jedenáct centimetrů, se kterým chodil po ulici v obci a vykřikoval, že zabije nejen svou družku, ale všechny a nakonec prý i sebe.

"Když byl okřiknut místním obyvatelem, měl zahodit kuchyňský nůž a jít zpět k domu. Zde si měl vzít kosu se kterou se vrátil zpět a opět měl vyhrožovat, že zabije svou družku. Toto jednání vzbuzovalo u družky důvodnou obavu, že by mohl své hrozby uskutečnit," uvedla mluvčí.

Podezřelý byl pod vlivem alkoholu. Na místo se dostavili třeboňští policisté, kteří ho zadrželi. "Dále zjistili, že se jednání dopustil i přesto, že byl za obdobné jednání v minulosti uznán vinným. Přečin nebezpečné vyhrožování i přečin výtržnictví třeboňští policisté řádně zdokumentovali," sdělila Hana Bílková Millerová.

V úterý 21. září si převzal sdělení podezření z přečinu výtržnictví a byl ze zadržení propuštěný na svobodu. "Ze strany poškozené družky však nebyl dán souhlas s trestním stíháním jejího druha pro přečin nebezpečné vyhrožování," upřesnila policejní mluvčí.