Žena oznámila minulý týden třeboňským strážníkům, že na oplocený pozemek se dostal v noci zdrogovaný mladík, který se přehraboval ve věcech na pergole. „Mladík se choval pokorně, a tak oznamovatelku umluvil a nedošlo k oznámení na policii. Následující den, ale zjistila ztrátu sedla na kole,“ uvedl Karel Zwicker, zástupce vrchního strážníka. Případem se dále zabývala policie.

Dále řešili třeboňští strážníci v místním obchodě mladíky, kteří se do prodejny snažili dostat i s koly. Jak přiblížil Karel Zwicker, zástupce vrchního strážníka, po upozornění od prodavaček, došlo k ostřejší slovní výměně názorů. "Přivolaná hlídka po získání popisu, nedaleko mladíky zastihla. Byli poučeni, že v rámci dobrého vychování se do prodejny s kolem na nákup nechodí, ale s nákupním košíkem," popsal s tím, že dle jejich tvrzení, neměli možnost uzamčení kol. Následně strážníci od mladíků vyřídili omluvu personálu prodejny.

Vrtulník jihočeské letecké záchranné služby.
U Lužnice havaroval motorkář, s vážným zraněním ho transportoval vrtulník

V neděli 23. května bylo na linku 156 oznámeno, že před místní restaurací v centru města Třeboň upadl muž. Přivolaná hlídka na místě zjistila, že pád způsobil nadmíru užitý alkohol. "Jednalo se o známou firmu a po zjištění, že u něj nedošlo ke zranění, byl z místa vykázán a doporučeno, aby se odebral do místa trvalého bydliště," informoval zástupce vrchního strážníka Karel Zwicker.

Ve středu 26. května došlo na Městském úřadě v Třeboni k rozepři dvou mužů. Jeden z mužů měl z důvodu dýchacích problémů nasazenu pouze roušku, ale toto nevěděl muž, kterému se nelíbilo, že nemá respirátor. "Přivolaní strážníci na místě zjistili, že muž si vyměnil roušku za respirátor, i když má povolení od lékaře. Spor byl tímto urovnán," uvedl Karel Zwicker.