V pondělí 11. února předali jindřichohradečtí muži zákona sdělení podezření z úvěrového podvodu stíhané ženě. Důvodem k tomu je fakt, že žena měla v loňském červenci při nákupu mobilního telefonu zřejmě záměrně uvést nepravdivé údaje do úvěrové smlouvy.

"Žena uvedla, že je zaměstnána v nemocnici na pozici zdravotní sestry, přičemž dosahuje čistého měsíčního příjmu čtrnáct tisíc korun a nemá žádné srážky ze mzdy a exekuce. Avšak ve skutečnosti je proti ní v současné době vedeno pět exekučních řízení. Její příjem ve výši kolem třinácti tisíc korun na pozici uklízečky umožňuje srážky z její mzdy pouze na jedno z uvedených exekučních řízení," objasnila situaci mluvčí jindřichohradecké policie Hana Millerová.

Na základě uvedených nepravdivých údajů byl se ženou uzavřen spotřebitelský úvěr, ze kterého pořídila mobilní telefon za necelých 9 tisíc. Na místě uhradila devět stovek a zbytek úvěru se zavázala splácet v pravidelných měsíčních splátkách.

"Do současné doby však neuhradila ani jednu splátku, čímž způsobila poškozené společnosti škodu ve výši právě 8 095 korun," doplnila Hana Millerová s tím, že podezřelá žena je nyní hradeckými policisty trestně stíhána v režimu zkráceného přípravného řízení.