Podle policejní mluvčí Hany Millerové 12. března po půlnoci za provozu kasina měl muž bezdůvodně fyzicky napadnout poškozeného, který seděl na barové židličce u barového pultu. "Nejprve ho měl několikrát udeřit otevřenou dlaní do čela a poté asi čtyřikrát pěstí do hlavy. Útok na poškozeného měl završit tím, že ho strhl rukama na zem. Tam ho zaklekl," popsala incident Hana Millerová.

Napadený utrpěl zranění, se kterým byl ošetřen ihned po napadení v nemocnici v Hradci a následně musel chodit na pravidelné kontroly do 9. dubna na ortopedickou ambulanci. "Přinejmenším do této doby byl citelně omezen na běžném způsobu života, kdy měl po tuto dobu přiložen ramenní závěs, aby byla zraněná ruka fixována. Nyní bude ještě docházet na rehabilitaci, aby se mu vrátila úplná hybnost ramena.," popsala Hana Millerová.

Městská policie. Ilustrační foto.
Muž napadl v noci strážníka

Jindřichohradečtí policisté trestný čin úmyslné ublížení na zdraví i trestný čin výtržnictví řádně zadokumentovali a v pondělí si agresor převzal sdělení podezření a nyní je trestně stíhán.