Jednalo se o sekvojovec obrovský vysoký přes čtyři metry, který rostl a zdobil lázeňský park před restaurací Rondo u rybníka Svět. Podle policejní mluvčí Hany Millerové jednáním pachatele vznikla škoda za 22 500 korun. „V případě, že bude pachatel dopadený a souzený, mu za přečin poškozování cizí věci hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ uvedla Millerová.

Na poškození vzácného stromu se podle vrchního strážníka Vladimíra Školky přišlo na Štědrý den kolem poledne. A vzhledem k datu je nasnadě spekulace, že někdo chtěl mít doma neotřelý a nádherný vánoční stromeček a ani si neuvědomil rozsah škody, kterou způsobí.

„Podle mého názoru mohl být pachatel vyrušený, protože kmen nebyl doříznutý až do konce. Naše hlídky okolí o Vánocích pravidelně kontrolovaly. Je to kousek od hotelu Regent, který byl prázdný, takže zde mohlo zastavit naše služební auto, vystoupit uniformovaní strážníci a zloděj utekl. Mohl ho ale vyrušit i kdokoli jiný. Druhou možností je, že pachatel nevěděl, co řeže a mohl zjistit, že strom vlastně ani neunese,“ míní vrchní strážník.