Pomyslná ruka zákona dopadla na dva spolupachatele (24 a 27 let), kteří se zabývali vařením a distribucí pervitinu. Již v září je podle jindřichohradecké policejní mluvčí Hany Millerové policejní komisař obvinil ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy a případ se dál rozpracovával.

Oba výtečníci pocházejí z Jindřichohradecka a pro kriminalisty nejsou žádnými nováčky: „Mladší z dvojice od října 2005 do září 2011 neoprávněně vyráběl doma, tedy v rodinném domě na Třeboňsku, z volně dostupných léků Modafen a Nurofen pervitin,“ uvedla Millerová.

Celkem vyrobil nejméně 38,3 gramu pervitinu, který nejméně ve 302 případech na různých místech okresu prodal. Vydělal si tak asi 54 tisíc korun. Podle Millerové se trestné činnosti dopustil opakovaně, ačkoli byl v posledních třech letech za podobnou činnost již souzen.

Starší z pachatelů nejméně ve 245 případech na různých místech okresu Jindřichův Hradec a České Budějovice prodal celkem 26,7 gramu pervitinu. Z této činnosti získal podle Millerové finanční prospěch ve výši nejméně 31 300 korun.

„Jindřichohradečtí kriminalisté za využití speciálně vycvičeného psa specialisty na vyhledávání drog provedli v místě bydliště obou pachatelů domovní prohlídky. Při prohlídkách zajistili jak samotnou drogu, tedy pervitin, tak i různé chemikálie, které jsou potřebné pro jeho výrobu, a samotná zařízení umožňující výrobu drog,“ popsala jindřichohradecká policejní mluvčí.

Soud akceptoval návrh policejního komisaře na uvalení vazby na oba aktéry.

Podle policejního komisaře služby kriminální policie a vyšetřování z Jindřichova Hradce, který se specializuje na drogovou problematiku, je tento případ za posledních pět let na Jindřichohradecku nejrozsáhlejší, a to jak z hlediska počtu uživatelů, jichž bylo nejméně 38, tak z pohledu celkového množství vyrobené drogy.