Policisté pátrají po svršcích zavražděné ženy z Jindřichova Hradce.


V současné době se kriminalisté obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost. „Lidé by nám mohli poskytnout informace o pohybu podezřelých osob nebo vozidel především v oblasti lesního masivu Jemčina. Jedná se hlavně o prostor mezi jezem Metel a Borovanským mostem,“ uvedl včera pozdě odpoledne krajský policejní mluvčí Jaroslav Beran.

V centru zájmu kriminalistů jsou také případné informace o nálezu oděvních svršků Soni Illeové. Jednalo se o tmavě hnědé sako se světlými svislými pruhy, rifle s červeným páskem se sponou a černý svetřík s výstřihem.

Každý, kdo si v době od 20. prosince do 1. března všiml něčeho podezřelého od Jindřichova Hradce až po místo nálezu ve Vodičkově tůni na Nežárce v blízkosti Valu na Táborsku, se může přihlásit na tísňovou linku 158.

Byť zpočátku mluvili policisté v rovině násilného trestného činu, který byl příčinou smrti nešťastné třicetileté ženy, dnes již jasně hovoří o vraždě.
„Byla vysvlečena a měla spoutané ruce za zády světle hnědou izolační páskou,“ popisuje na svých stránkách manžel Soni Karel Ille.

To před kamerami potvrdil i kriminalista, který se případem zabývá.
Policisté v současné době ale další podrobnosti k případu stále s ohledem na vyšetřování nesdělují.

Celý případ od záhadného zmizení z podnikového večírku v noci na 20. prosince, až po nalezení těla 1. března, hýbe stále celým městem.
„Byli jsme se známými na dovolené v Egyptě a těm stále chodily na mobil textové zprávy, co je se Soňou nového, že už ji našli mrtvou a tak dál,“ popsala čerstvý zážitek žena z Jindřichova Hradce.

Soňa Illeová zmizela beze stopy při návštěvě Paradis clubu v centru města. Měla tři měsíce po svatbě a její manžel do poslední chvíle věřil tomu, že se najde živá. Všechny naděje skončily, když rybáři objevili tělo.

Připravujeme reportáž z posledního rozloučení se zavražděnou Soňou Illeovou.