"Bylo pondělí 27. února, jedenáct v noci, když hlídka u garáží u tenisových kurtů v Mírové ulici zmerčila auto, v němž seděli tři muži. Ti neměli problém se jeden po druhém představit," začíná popisovat na první pohled banální zákrok Jaroslava Krejčová.

Dvaadvacetiletý mladík má trvalý pobyt na Prachaticku, 30letý muž bydlí ve vsi kousek od Strakonic a 36letý pochází z Trutnovska. Ten seděl za volantem. Události však záhy nabraly rychlý spád.

Nehoda policejního vozu.
VIDEO: Policista, který pronásledoval ujíždějícího řidiče, s vozidlem havaroval

"Hlídce se při kontrole něco nezdálo. Z chování tohoto tria vytanulo podezření, že jsou pod vlivem drog. Strážníci vyrozuměli kolegy ze státní policie. Mezitím ovšem řidič nastartoval a jal se zmizet. V uličkách mu to moc nešlo, takže hlídka ho s rozsvícenými majáky hravě sledovala. Šofér pak odbočil na obchvat. To už se připojila i státní policie, zabočil do ulice K Dražejovu, do Bahenní, Leknínové, Vodní, vjel zpátky do ulice K Dražejovu a chtěl pokračovat do osady Dražejov. Tam ho obě hlídky, městská i státní, před jedním z prvních domů zastavily," popsala začátek pronásledování Jaroslava Krejčová.

Tím totiž noční drama neskončilo a policisté z obou složek se před půlnocí dokonce proběhli. Řidič totiž vyskočil z auta a zdrhal. Neutekl. Policisté společně se strážníky muže pronásledovali. Jak dále přiblížila mluvčí Policie ČR Jaromíra Nováková, za použití donucovacích prostředků, hrozby střelnou zbraní muže zadrželi a ten skončil v poutech. Jednalo se o 36letého muže z Trutnovska žijícího na Strakonicku.

Zdroj: Youtube

Proč ujížděl před policejními hlídkami? Měl k tomu hned několik důvodů. „Za prvé byl pod vlivem drog. Policistům přiznal, že před dvěma dny užil pervitin a před jízdou vykouřil jointa marihuany. Jeho tvrzení potvrdil orientační test na návykové látky, který byl pozitivní na látky amfetamin/metamfetamin a THC. Lékařské vyšetření muž odmítl. Za druhé měl platný zákaz řízení," sdělila Jaromíra Nováková.

Nebezpečnou jízdu mladého řidiče museli strážci pořádku ukončit mířenou střelbou na pneumatiky.
Nebezpečnou jízdu mladého řidiče policie ukončila mířenou střelbou na pneumatiku

Zadržený skončil v policejní cele, ze které byl po provedených úkonech následující den propuštěn. Policisté mu sdělili ve zkráceném přípravném řízení podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Čeká ho další soud. "Při kontrole vozidla policisté nalezli sklenici se sušinou a sáček s bílou krystalickou látkou. K nálezu se hlásil 22letý spolujezdec. Sušinu i sáček s látkou policisté zajistili k odbornému znaleckému zkoumání. Výsledek expertizy rozhodne o dalším policejním postupu," dodala policejní mluvčí.