Tento týden uplynuly tři roky od osudného podnikového večírku zakončeného v jindřichohradeckém Paradis clubu, ze kterého záhadně zmizela. Její tělo pak na začátku března objevili rybáři ve Vodičkově tůni v jemčinském lesním masivu.

Bohužel, její vrah stále uniká spravedlnosti. Jak informoval krajský policejní mluvčí Jiří Matzner, kriminalisté již mají k dispozici stovky vyhodnocených profilů DNA, ale ty je k možnému pachateli zatím nepřivedly.

Inkriminovanou noc z 19. na 20. prosince bylo v jindřichohradeckém klubu s bowlingem skutečně rušno a jak se říká hlava na hlavě.

Policistům se podle Matznera dosud podařilo zjistit a vyslechnout zhruba dvě třetiny návštěvníků tehdejšího večera. „Ještě jsme nezkontaktovali třetinu lidí z klubu. Proto opětovně vyzýváme každého, kdo tehdy na bowlingu byl a ještě s policií nemluvil, aby se přihlásil na linku 158. Každá i sebemenší drobnost může pomoci,” sdělil Matzner s tím, že kriminalisté na případu stále pracují.

Co se tedy v osudné noci přesně stalo a proč mladá žena zemřela násilnou smrtí? Na to, bohužel, zatím asi umí odpovědět jedině její vrah. A nad ním visí otazník.

Poslední prokazatelný výskyt Soni Illeové byl po půlnoci 20. prosince 2008, přesněji v době od 1.30 do 2.15 hodin před vchodem do zmíněného Paradis Clubu v blízkosti centra Jindřichova Hradce. Do tohoto podniku se žena přesunula z podnikového večírku v provozovně v Denisově ulici.

V šatně klubu zůstaly její mobil a vrchní ošacení. Od té doby ji nikdo neviděl. Až na začátku rybářské sezóny sportovní rybáři našli její tělo o dvacet kilometrů dál ve Vodičkově tůni.

Teprve až vloni policie přiblížila, jak žena zemřela. „Tělo bylo zcela nahé, beze stop jakéhokoliv zjevného násilí. Ruce měla zavražděná svázané za zády hnědou lepicí páskou o délce 10 metrů. Ženě pachatel ponechal pouze náušnice. Z prstů mrtvé zmizely tři prsteny, mezi nimi i snubní prsten. Tělo bylo ve vodě, a to podle soudního znalce zřejmě již od doby pohřešování. Nelze také vyloučit, že oběť byla znásilněna,” uvedl vloni v září Matzner.

Od té doby žádné další informace prakticky nepřibyly. O smrti mladé ženy se neustále vedou na internetových stránkách různé diskuse, její manžel se dobrovolně podrobil zkoušce na detektoru lži.

V sobotu 20. prosince 2008 se již manželky nedočkal.„Od rána jsme zkoušeli její mobil, ale neozývala se. Až v sobotu kolem poledního nám z bowlingu sdělili, že si tam žena nechala oblečení a mobil. Obešli jsme i všechny nonstopy v okolí, zda ji někde neviděli. Po poledni jsme se obrátili na policii,” sdělil den na to Deníku u Nežárky, kde hasiči a záchranáři prohledávali dno, zdrcený manžel. Nejenom v samotném Jindřichově Hradci se objevily plakáty s fotkou ženy.

Několikrát se případ objevil i v televizním pořadu Na stopě, podle policie se přihlásilo i několik svědků, kteří poskytli různé informace, ale k cíli to zatím kriminalisty nedovedlo. Vražda ženy je stále velkou záhadou.