Ti kolem 7. hodiny ranní totiž otevírali jeden byt v Bratrské ulici, ve kterém byl jeho obyvatel mrtvý. O hodinu později vyjížděli k vlakovému nádraží, aby u ocelového mostu vytáhli z řeky tělo mrtvé ženy. Mezitím ji ale vytáhli přivolaní policisté. O tom, že žena (45 let) zemřela násilnou smrtí sice nebylo pochyb, ale konečné slovo měla pitva.

A co se vlastně odehrálo. Někteří lidé z továrny, která se nachází na druhém břehu Dyje, jakoby v přímém přenosu viděli poslední dějství hádky mezi nešťastnicí a jejím o pět let mladším druhem.

Mnozí si původně i mysleli, že se ta dvojice jde koupat. Přitom muž fyzicky zaútočil na svou družku, uštědřil jí pár ran, škrtil ji a pak dotáhl k řece. „Policisté až do odpoledne na místě činu vyšetřovali. Muselo se to stát brzy ráno. Ale většinu jsem se dozvěděl až z doslechu,“ říká muž, který nedaleko tragédie bydlel.

„Ta jména mi vůbec nic neříkají, ani si nepamatuji, že by se něco takového stalo. Jsem z Malého Pěčína a jestli bydlela ve Velkém? Možná se ta žena jmenovala za svobodna jinak,“ sdělil včera Deníku další občan z místní části Dačic.

Jak pak obžalovaný sám u soudu tvrdil, nechtěl, aby byla ostuda, tak se snažil ženě omýt obličej. Svědkové však u soudu říkali něco jiného. Popisovali, že to vypadalo, jako když tlačí hlavu pod vodu. Pak si prý sedl na zábradlí, kouřil a nakonec odešel směrem k městu. O několik hodin později ho policisté zadrželi v jedné vesnici nedaleko Dačic, kam utekl schovat se ke své matce.

Posléze soudní pitva potvrdila násilnou smrt s tím, že žena byla uškrcená.
A co tragickému konci předcházelo? Při soudním přelíčení se rozkrývaly zlomové okamžiky, které skončily vraždou. Den před ní šla dvojice na pivo do Černíče, což je obec nedaleko Velkého Pěčína.

Tam se žena potkala se svou sestrou a posléze k ní odešla spát. Obžalovaný si ji tam chtěl vyzvednout a konflikt musela uklidňovat policie, která ho odvezla domů do Pěčína.

Ráno šel muž na vlak, ve kterém již seděla jeho družka se synem a výměna názorů pokračovala. V Dačicích na nádraží s ním ze strachu nechtěla vystoupit s tím, že pojede dál, ale nakonec všichni tři vystoupili. Musela kluka poslat pryč a ten odjel zpět vlakem. Konflikt se stupňoval cestou k řece, až vyvrcholil vraždou.