Ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, obvinili jihočeští kriminalisté šestatřicetiletou ženu. Informoval o tom v pondělí odpoledne policejní mluvčí Milan Bajcura. "K vraždám došlo v sobotu dopoledne v panelovém bytě na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích. Oběťmi zvlášť závažného zločinu jsou starší žena a nezletilá osoba. Pachatelka se následně dala na útěk, který skončil po několika desítkách minut jejím zadržením policisty z Oddělení hlídkové služby. Ženu zadrželi nedaleko místa spáchání činu," uvedl mluvčí a dodal, že vzhledem k věku jedné z obětí k případu dále policie žádné podrobnosti zveřejňovat nebude.

Vraždy na jihu Čech
2020 a 2021 ZDE.

Policie měla podle informací Deníku ženu potřísněnou krví stopovat až do Branišovského lesa. Na místě měla operovat zřejmě i zásahová jednotka. „Viděl jsem policisty v helmách a v neprůstřelných vestách, vypadalo to na velkou a naléhavou operaci,“ zmínil jeden ze svědků sobotního incidentu.

Viděla pohřebák

Další obyvatelka sídliště Vltava sdělila, že v odpoledních hodinách kromě integrovaných záchranných složek viděla pohřební vůz. „Hned mi bylo jasné, že není něco v pořádku a stala se nějaká tragédie,“ konstatovala s tím, že jde běžně o velmi klidnou čtvrť.

Seniorka přímo z bytového domu Deníku vypověděla, že zde lidé žijí dlouhodobě a všichni se znají. „Šlo o rodinu, která se moc neprojevovala. Opravdu byli nenápadní, jsem zvědavá, kdo komu to udělal,“ podotkla. Policisty zaznamenala po 14. hodině přímo před vchodem. „Šla jsem zrovna s opadem a nešlo si nevšimnout,“ dodala.

Sbírali důkazy

V zaplombovaném bytě žily tři generace. Vražednému řádění měla předcházet hlasitá hádka. „Zřejmě šlo o nějaké finanční problémy,“ uvedla další žena, která si nepřála být jmenována. Sbírání stop a vyšetřování na místě mělo trvat dlouhé hodiny. „V sobotu tu bylo několik aut, viděla jsem vycházet policejní techniky s kufříky, podle mého sbírali důkazy,“ popsala s tím, že potom pravděpodobně byt zalepili páskami.

Další dáma na chodbě inkriminovaného domu odmítla událost komentovat. „Nezlobte se, opravdu je mi to nepříjemné,“ omluvila se.