Podle policejní mluvčí Štěpánky Schwarzové se incident stal 11. prosince a muž byl pod vlivem alkoholu. "Vše začalo hádkou s jeho přítelkyní a pak začal úmyslně poškozovat zařízení budovy vlakového nádraží v Nové Včelnici. Nejprve rozbil okapový svod na rohu budovy, poté rozbil skleněnou tabulku u vstupních dveří do čekárny vlakového nádraží. Následně si vyhlédl před budovou nádraží ochranné sklo u automatu na prodej jízdenek s dotykovým displejem, na které hodil kámen," popsala začátek výtržnosti Štěpánky Schwarzová. Celková škoda, kterou způsobil, přesáhla částku 39 tisíc korun.

Tím vše ale neskončilo. "Jeho počínání si všiml zaměstnanec poškozené firmy, který chtěl vandala zadržet. Došlo k potyčce, při které oba upadli do kolejiště. Následně podezřelý odešel do nedalekého parku, kde opětovně došlo k potyčce mezi oběma muži. Statečný muž, který se snažil podezřelého zadržet, utrpěl zranění, které si vyžádalo ošetření v jindřichohradecké nemocnici," pokračovala policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
Vandal poškodil nouzovým kladívkem okno autobusu městské dopravy

Případem se zabývají policisté z obvodního oddělení Jindřichův Hradec, kteří celou věc prověřují ve zkráceném přípravném řízení. Muž by tak měl do dvou týdnů skončit před soudem.