Podle informací tiskové mluvčí policie Hany Millerové vnikl neznámý pachatel do ordinace ve zdravotnickém zařízení v Riegerově ulici v Třeboni v době od 22. června od 15:30 hodin do 23. června do 6:45 hodin.

"Zde za užití násilí vnikl do gynekologické ambulance, vypáčil zásuvku pracovního stolu, odkud následně odcizil nejvíce 20 nevyplněných lékařských receptů opatřených razítkem Gynekologické ambulance Třeboň s.r.o.," uvedla a upozornila, že by si zejména zaměstnanci lékáren měli dát pozor.

"Policie žádá zaměstnance lékáren, nechť si všímají ve zvýšené míře položek na receptu opatřeném razítkem Gynekologické ambulance Třeboň s.r.o., který bude vypsán pravděpodobně ručně, nikoliv na PC a v případě potřeby se obrátí na třeboňské policisty," vyzvala Hana Millerová.

Z ambulance třeboňské gynekologie neznámý pachatel odcizil orazítkované recepty. Lékárníci by si na tato razítka měli dát pozor a informovat policii.Zdroj: Policie ČR

Kromě vloupání do gynekologické ambulance ve stejnou dobu, dosud nezjištěným způsobem, vnikl pachatel do budovy polikliniky v ulice Klofáčova v Třeboni, kde podle informací Hany Millerové po schodišti vyšel do prvního patra a nezjištěným způsobem překonal dveře do čekárny ordinace praktické lékařky. "Zde navrtal nezjištěným předmětem vstupní dveře do ordinace, avšak do této nevnikl," doplnila. Na policii se tak podle policejní mluvčí může obrátit kdokoli, kdo by svojí výpovědí mohl pomoci k nalezení pachatele. Volat můžete na tísňovou linku 158.