Jak informovala tisková mluvčí policie Štěpánka Schwarzová, oznamovatelka uvedla, že přes aplikaci messenger obdržela 14. února zprávu pod profilem své kamarádky. Stálo v ní, že se může přihlásit do soutěže a vyhrát 50 tisíc korun, musí ale nejprve odeslat ofocenou platební kartu. „Poškozenou ženu nenapadlo, že jde o podvod, když jí zprávu poslala „kamarádka“ a tak bez jakéhokoliv podezření platební kartu ofotila a zaslala zpět, aniž by věděla s kým vlastně komunikuje,“ popsala mluvčí.

V následující hodině a půl pak poškozené přišla na její mobilní telefon zpráva z jejího bankovního účetnictví, že byly z účtu odeslány tři platby v celkové výši přesahující částku 13 tisíc korun. Jak ale mluvčí policie dodala, tuto částku žena nikam neposílala, a proto se obrátila na policisty.

Požár v Plasné na Jindřichohradecku způsobil škodu za nejméně 2,5 milionu korun.
V Plasné v noci hořel dům, škoda se odhaduje na 2,5 milionu

"Buďte proto opatrní a v případě, že po vás chce někdo sdělit údaje například o platební kartě, si vždy ověřte, s kým ve skutečnosti komunikujete. Pachatelé se nezřídka dokážou vydávat za osoby vám známé či blízké. Proto buďte velmi obezřetní a nikdy nesdělujte třetím osobám nejen údaje o platebních kartách, ale ani žádné vaše osobní údaje," nabádá Štěpánka Schwarzová.