Jak popsala policejní mluvčí Lenka Pokorná, projíždějící hlídka táborské městské policie pachateli překazila záměry ve středu 29. března hodinu po půlnoci. „Pokoušel se vloupat do kasičky vysavače u OD Tesco v Soběslavské ulici v Táboře. Strážníci přivolali na místo táborské policisty, kteří třicetiletého muže z Táborska zadrželi a eskortovali ho na obvodní oddělení," vylíčila zásah.

Zloděj při svém pokusu o vloupání ještě před zásahem mužů zákona stihl napáchat škodu. „Poškodil obal zařízení, mincovník však vypáčit nestihl. Způsobil škodu za dva tisíce korun," zmínila Lenka Pokorná.

Stovky lidí čekaly na registraci u bechyňské zubařky. Drtivá většina marně.
Stovky lidí čekaly na registraci u bechyňské zubařky. Drtivá většina marně

Nebude to ale jediný hřích, ze kterého se bude muž zpovídat. „V průběhu šetření se ukázalo, že ho mají v hledáčku i táborští kriminalisté, kteří po něm o den dříve vyhlásili pátrání, neboť ho podezřívají z vloupání do kasiček samoobslužné myčky automobilů v Náchodské ulici v Táboře," doplnila mluvčí.

Muž obdobným způsobem řádil už 22. února mezi desátou a jedenáctou hodinou večerní. Tehdy se vloupal do kasiček samoobslužné myčky vozidel v Náchodské ulici v Táboře. „Poškodil bezpečnostní dveře do zázemí myčky, automat na výměnu peněz a platební stojan. Odcizil peníze a zhruba dvacet neaktivních věrnostních karet. Škoda převýšila 150 tisíc korun," zmínila další případ.

Poté, co byl ve středu zadržen při dalším činu, se ke krádežím doznal o od policejního komisaře si hned převzal usnesení o zahájení trestního stíhání. Je podezřelý ze spáchání přečinů krádež a poškození cizí věci. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní stíhání je vedeno na svobodě.

Na stopu nenechavce přivedla policii svědectví veřejnosti. Lidé zareagovali na výzvu, kdy policisté prosili o pomoc s pátráním. Právě poznatky občanů pomohly ustanovit, kdo je pachatelem krádeží. „Táborští policisté děkují veřejnosti za pomoc," vzkazuje Lenka Pokorná.