Pod pohrůžkou použití výbušniny vyžadoval při loupežném přepadení místní pošty muž po pracovnici na přepážce peníze. Ta mu ze strachu o život vyhověla a vyndala z pokladny peníze v řádu několika tisíc korun. Peníze lupič dal do příruční tašky a z pošty utekl.

Policie se o loupežném přepadení dozvěděla z linky 158. Operační středisko táborské policie zalarmovalo všechny dostupné síly a prostředky a podle zjištěných informací uzavřeli prostor ve směru na obec Borotín.

"Díky výborné místní znalosti jistebnických a táborských policistů se smyčka okolo prchajícího lupiče začala stahovat. Za necelých 40 minut od nahlášení případu již policisté objevili podezřelého muže, který odpovídal popisu pachatele. Jeho dopadení pak bylo již dílem okamžiku. Mladý muž ze sousedního benešovského okresu se k činu na místě doznal a policisté u něj zajistili i uloupené peníze," informoval táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Případ šetří kriminalisté, kteří zjistili, že muž toho má na svědomí víc na území Středočeského kraje. "Jeho trestná činnost je tak předmětem dalšího policejního šetření," zmínil Doubek.