Na služebnu městské policie zavolal obyvatel domu v ulici Stavbařů, že někdo cosi zapaluje mezi auty. Strážníci se tedy na místo vypravili. „V tom ale od stejného muže dostali zprávu, že skupinka nasedá do auta míří do ulice Na Ohradě,“ popsala preventistka MP Jana Janoutová.

Hlídka skutečně auto uviděla, jak vyjíždí z ulice Klostermannova. Když řidič spatřil policejní vůz, začal ujíždět směrem k zimnímu stadionu. Přitom kličkoval, aby ho policisté nemohli předjet. Poté zamířil k plaveckému stadionu. Tam na parkovišti manévroval tak divoce, že málem do policejního vozu narazil.

Honička pokračovala zpět směrem do ulic Na Ohradě, Holečkova, Krátká, Komenského a dále přes Tovární až na Zeyerovo nábřeží. Tam odbočil do slepé ulice, zastavil, vyskočil z auta a začal utíkat pěšinou podél Volyňky směrem k mostu Jana Palacha.

Jeden ze strážníků se za ním rozběhl. Muž stále utíkal a asi v polovině cesty zatočil doleva, skočil do řeky a začal plavat na druhý břeh. Městský policista za ním skočil a u druhého břehu jej chytil. „Pak se oba vrátili zpět, odkud skočili do řeky,“ dodala Jana Janoutová.

Tam už čekal druhý strážník, který mezitím zadržel další dva muže ze zmíněného vozu. Stále se vzpouzející „plavec“ skončil s pouty na rukou. Celou věc poté převzala Policie ČR.