Jeden měl informace, druhý odvahu. Když to dali dohromady, rázem se dělili o 2,5 milionu.

Z loupeže peněz žalobce viní Martina Černého (1981) a Vlastimila Rigu (1978). Svou vinu nepopírají, jen se nemohou dohodnout na „autorských právech“ . Riga za autora nápadu označil svého kamaráda Martina Černého, ten zase uvádí, že se jen zmínil a veškerá iniciativa byla na Rigovi.

Ani jeden z nich neměl peněz nazbyt, přesto nestrádali. Větší chuť na „lup“ měl ale Riga. Černý se mu zmínil, jakým způsobem firma, v níž pracoval, převáží doplatky k výplatám. Jako dispečer Autodopravy Hanzalík věděl, že v osobním autě by mělo být v době převozu kolem dvou milionů.

Vpředvečer přepadení auta si trasu pro jistotu projeli a druhý den už řidiče s bankovkami dalekohledem vyhlíželi. Poprvé se autu na dosah dostali zhruba kilometr před Planou ve směru od Českých Budějovic. Vhodný okamžik ale přišel až ve městě, u křižovatky na Strkov, kde auta stála v koloně. Byli zcela určitě jediní, kterým zácpa přišla vhod. Riga seděl za volantem, Černý se krčil na zadním sedadle, aby ho posádka v autě a vlastně kolegové z firmy nepoznali. Pak obžalovaný Riga vyběhl a údajně s maketou plynové pistole přiběhl ke stříbrné octavii, kterou identifikoval Černý. Řidiči i jeho spolujezdkyni nařídil, aby zachovali klid a ze zadního sedadla sebral krabici a igelitovou tašku. Její obsah si rovným dílem rozdělili. Nyní jim hrozí vězení v délce od 5 do 12 let.