Kriminalisté tak udělali tečku za sérií osmi vražd spáchaných v letech 2001 a 2002, z nichž jedna se stala na Jindřichohradecku, konkrétně v Kardašově Řečici. Zde samotná Stodolová, která se vydávala za chudinku z povodní, brutálně zavraždila seniorku –  majitelku penzionu.

Nejvíce vražd – tři – spáchali manželé Stodolovi ve Slavošově na Kutnohorsku, kde bydleli v pronajatém domku. Dva lidi zabili v nedalekých Měchonicích a další dva v Brněnci na Svitavsku. Jednu ze slavošovských vražd spáchal jen samotný Stodola.

Na podzim 2001 začali manželé přepadávat starší lidi, své oběti bili, svazovali a na závěr uškrtili. A to všechno s jediným cílem, dostat se k penězům. Celkem se podle obžaloby dopustili 21 trestných činů, při kterých získali 400 tisíc korun. Několik násilných činů bylo původně uzavřeno jako sebevraždy.

Jindřichohradečtí kriminalisté se dopracovali k identikitu ženy, která zavražděnou důchodkyni v Řečici navštívila. Původně měli podle tehdejšího šéfa hradecké kriminálky Pavla Prýgla jinou podezřelou.

Prověřovali všechny případy, kdy v rámci republiky došlo k útoku na starého člověka, až se propracovali ke dvěma usmrceným ženám a jednomu muži ve východních Čechách. Právě jindřichohradečtí kriminalisté měli velký podíl na tom, že se podařilo sérii vražd rozkrýt.

„Viděl jsem hodně násilných činů, ale tohle bylo velice brutální. Stará paní byla přivázaná ke křeslu, v hrudníku čtyři bodné rány, hlavu rozbitou válečkem na nudle. O síle úderu svědčí to, že se rozlomil," popisoval řádění zločinců Pavel Prýgl.

Kde Stodolovi zabíjeli:

16. 11. 2001 – ve Slavošově na Kuntonohorsku byl zavražděn senior (75 let), původně se mělo jednat o sebevraždu
28. 11. 2001 – ve Slavošově zavražděna seniorka (68 let), tělo se našlo až v květnu
20. 7. 2002 – v Měchonicích byla smrt manželů (66 a 62 let) původně považovaná za sebevraždu
15. – 17. srpen 2002 – zavražděna seniorka (78 let) v K. Řečici
27. – 30. 10. 2002 – smrt seniora (81 let) ve Slavošově policie také považovala za sebevraždu
1. 12. 2002 – v Brněnci byly nalezené zavražděné sestry (52 a 62 let)
- za sérii vražd vyměřil soudce manželům Stodolovým doživotní trest odnětí svobody