Dvěma osobám hrozí trest ve výši deseti let a zbývající mohou na svobodu zapomenout až na dobu pěti let. Kriminalisté je po týdnech práce koncem minulého týdne zadrželi na několika místech Táborska.

Zadržení, z nichž nikdo nebyl cizí státní příslušník, a jsou ve věku od dvaceti do pětačtyřiceti let, byli obviněni z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Třem z nich jsme prokázali výrobu pervitinu a dalším třem pak obchodování s pervitinem, marihuanou a lékem Subutex,“ informoval táborský policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policisté při domovních prohlídkách zajistili dvě varny pervitinu a k tomu i zásoby látek na výrobu drogy. Z šesti zadržených soud vyhověl podnětu k návrhu na vzetí do vazby ve dvou případech. Ostatní osoby jsou stíhány na svobodě.

„Ve spolupráci s kolegy z Českých Budějovic pak naši kriminalisté v průběhu tohoto týdne v případu prověřili další řadu poznatků a skutečností, na jejichž základě lze důvodně předpokládat obvinění dalších, již policisty ustanovených osob,“ uvedl policejní mluvčí. Kriminalistům se tak podařil velký zásek do distributorské sítě.

(pam)