Hlídka strážníků vyrážela v neděli kolem třetí hodiny ranní na Palackého náměstí. Obsluha kamerového systému tam zaznamenala tři muže, z nichž dva zvedli kolostav, přenesli ho přes ulici a zahodili do křoví. Hlídka zkontrolovala totožnost mužů a poté, co byl neponičený kolostav vrácen na původní místo, vyřešila přestupek blokovou pokutou.

Státním policistům předali strážníci případ z úterního rána. Hlídku městské policie kontaktoval šestadvacetiletý muž s tím, že jeho externí spolupracovníci mu z ubytovny ukradli stavební nástroje. Věci byly ukradené stavební firmě. Oznamovatel podle policistů uvedl, že "kolegům" zkoušel telefonovat, ale marně. Případ tak nyní řeší státní policie.

Špatně zamčenou garáž u hřbitova nahlásil telefonicky strážníkům občan ve středu po třetí hodině odpolední. Strážník vyslaný na místo zjistil, že garáž lze otevřít - dveře byly pouze provizorně zajištěné šroubovákem. V garáži se nacházelo nejen auto, ale i jízdní kola a další věci. Garáž si dorazila uzamknout manželka majitele vozidla, kterou strážníci v místě jejího bydliště kontaktovali.