Hlídka strážníků vyrážela v neděli kolem třetí hodiny ranní na Palackého náměstí. Obsluha kamerového systému tam zaznamenala tři muže, z nichž dva zvedli kolostav, přenesli ho přes ulici a zahodili do křoví. Hlídka zkontrolovala totožnost mužů a poté, co byl neponičený kolostav vrácen na původní místo, vyřešila přestupek blokovou pokutou.

Státním policistům předali strážníci případ z úterního rána. Hlídku městské policie kontaktoval šestadvacetiletý muž s tím, že jeho externí spolupracovníci mu z ubytovny ukradli stavební nástroje. Věci byly ukradené stavební firmě. Oznamovatel podle policistů uvedl, že "kolegům" zkoušel telefonovat, ale marně. Případ tak nyní řeší státní policie.

Ilustrační foto.
Hradec dokončí modernizaci kamerového systému

Špatně zamčenou garáž u hřbitova nahlásil telefonicky strážníkům občan ve středu po třetí hodině odpolední. Strážník vyslaný na místo zjistil, že garáž lze otevřít - dveře byly pouze provizorně zajištěné šroubovákem. V garáži se nacházelo nejen auto, ale i jízdní kola a další věci. Garáž si dorazila uzamknout manželka majitele vozidla, kterou strážníci v místě jejího bydliště kontaktovali.

V Třeboni se konal 6. ročník Fóra Zdravého města.
Třeboňáci chtějí víc lékařů a kamer