Muž, který dnes brzy ráno přepadl s nožem v ruce plánskou čerpací stanici, podle přepadené obsluhy vůbec nemluvil. Policisté jsou od rána v pohotovosti a po muži pátrají.

Přepadená a nezraněná žena se k incidentu nechtěla vyjádřit, ale podle majitelky pumpy Jitky Liškové v práci ještě vydržela.

„Já jsem na pumpu přijela až po přepadení, u něj jsem přímo nebyla. Zaměstnankyně chtěla zůstat na své směně do večera a uvidíme, jak jí bude zítra, až se vyspí. Podle ní ten muž vůbec nemluvil, neřekl ani slovo,“ popsala dopoledne ranní události.

Neznámý muž v černé kukle a nožem v ruce přepadl benzinovou čerpací stanici VHL v Plané nad Lužnicí přesně patnáct minut před šestou hodinou ranní.

„Do prodejny vstoupil muž s nožem v ruce a vynutil si vydání finanční hotovosti. Dle popisu obsluhy pumpy by pachatelem měl být muž ve věku do třiceti let, asi 160 až 165 centimetrů vysoké, hubené postavy. Na sobě měl tmavé kalhoty a modrozelenou bundu. Hlavu a obličej měl v době přepadení maskován černou pletenou kuklou s otvory pro oči,“ informoval za táborskou policii Miroslav Doubek.

Podle informací Deníku byla získaná finanční hotovost tak malá, že se zloději vzhledem k možné délce sazby jeho trestu určitě nevyplatila. Na jeden rok vězení mu totiž nevychází ani tisícikoruna.

Policisté žádají každého, kdo by si v uvedené době mohl popsaného muže v okolí benzinové stanice na severním okraji Plané všimnout, nebo zaznamenal podezřelý příjezd či odjezd vozidla, ve kterém se mohl pachatel pohybovat, aby neprodleně informoval policisty na čísle 158.