ON-LINE ke koronaviru ZDE

Počet nově zaznamenaných případů nákazy v posledních dvou dnech znovu rostl. V sobotu bylo nově nakažených 42, v neděli 50 a v pondělí už přes 60. V pondělí ale zároveň výrazně stoupl počet provedených testů, a to z nedělních zhruba 1300 na 3398.

Podíl nakažených na počtu testů tak v pondělí klesl z nedělních 3,86 procenta na 1,85 procenta. Nižší byl naposledy 17. června.

V minulém týdnu ve čtvrtek a pátek náhle skokově narostl denní počet nově potvrzených případů covidu-19 z několika desítek případů na více než stovku. Podle vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) za nárůstem stály nové případy v lokálních ohniscích nákazy na Frýdecko-Místecku a Karvinsku.

Nejvíce případů v Praze

Z jednotlivých regionů bylo dosud nejvíce případů nákazy zaznamenáno v Praze, a to přes 2400. Praha má také největší podíl evidovaných případů na počet obyvatel. Na každých 100 tisíc obyvatel města připadá 184 zaznamenaných nakažených. Podobná je situace v Moravskoslezském kraji, kde bylo do dneška potvrzeno od začátku epidemie téměř 2100 případů nemoci a na každých 100 tisíc obyvatel je více než 174 potvrzených případů covidu-19.

V posledních čtyřech dnech zemřel s koronavirem v Česku vždy jeden člověk. Posledním dnem bez oběti tak byl pátek. Nejvyšší počet zemřelých mají Praha a Moravskoslezský kraj. V hlavním městě dosud zemřelo 101 nakažených a v Moravskoslezském kraji 66.

U většiny nemocných v Česku měl ale covid-19 lehčí průběh. Aktuálně je v nemocnicích 132 lidí nakažených koronavirem, z toho devět je ve vážném stavu. Z nemoci se již vyléčilo přes 7500 lidí.