Předchozí
1 z 6
Další

Renata Kašparová: Čerstvé sýry vyrábím z domácího ovčího mléka

Renata Kašparová se před lety přestěhovala z Prahy na rodový statek v Horní Radouni. Usadila se zde natrvalo a provozuje vyhlášenou ovčí farmu. Její domácí sýry se staly vyhledávanou pochoutkou stejně jako šťavnaté jehněčí z volně se pasoucích zvířat.
lidé odvedle - JH - Renata Kašparová 0Zdroj: Deník / Jana Formánková

Každý den od května až do září ručně dojím své ovčí stádo. Zatleskám a ovce sami přiběhnou. Pak musím mléko zchladit a pasterovat zahřátím a následným rychlým zchlazením. Slouží jako výchozí surovina pro mé ovčí sýry. Na podzim dám k ovcím berana, a jakmile zabřeznou, přestávají dávat mléko. Na jaře se jim narodí jehňata, která s nimi nechávám alespoň dva měsíce. Teprve pak mi začíná další sýrařská sezóna. Takový je koloběh mojí farmy.
lidé odvedle - JH - Renata Kašparová 1Zdroj: Deník / Jana Formánková

Do ovčího mléka přidávám kultury a syřidlo, které mléko laicky řečeno srazí. Tím vznikne sýřenina, kterou nakrájím na kousky, aby z ní vyšla syrovátka. Pak ji nandám do formiček, ve kterých se sýřenina obrací a do druhého dne je hotový čerstvý ovčí sýr podobný mozarelle. Sýry vyrábím zpravidla na objednávku nikoli do zásoby. Díky tomu jsou každý den čerstvé. Nedávno jsem dodávala 150 ovčích sýrů ve tvaru srdce na svatební hostinu.
lidé odvedle - JH - Renata Kašparová 2Zdroj: Deník / Jana Formánková

Mléko samostatně neprodávám, protože ho celé zužitkuji na výrobu sýrů. Vybavila jsem si na to exkluzivní sýrárnu. Čistě pro svou vlastní spotřebu si vyrábím také vynikající ovčí brynzu, sýry na grilování i zrající tvrdé sýry. Stálé zákazníky mám z okolních měst a obcí na Jindřichohradecku, hodně sýrů a masa si ode mě berou také moji kamarádi z Prahy a zdejší chalupáři.
lidé odvedle - JH - Renata Kašparová 3Zdroj: Deník / Jana Formánková

Chovám dva druhy ovcí, větší východofríské mám hlavně na mléko a také na maso. Tyhle zakrslé shetlandské ovce rodí nádherná, asi kilová jehňátka. Dávají tu nejkvalitnější ovčí vlnu, která je navíc přirozeně barevná od světlých tónů až po různé hnědé a narezlé odstíny. Část vlny prodávám a část v zimě postupně spřádám během přástkových kurzů na kolovrátku. Mám velkou radost, že zájem lidí o naše tradiční řemesla roste.
lidé odvedle - JH - Renata Kašparová 4Zdroj: Deník / Jana Formánková

Nedávno si ode mě odebrali shetlandskou vlnu jedni skvělí lidé odněkud z Orlických hor. Jako dárek mi přivezli tři jinany a poštou mi pak poslali tuhle vlněnou deku. Aby ji mohli uplést, tak museli vlnu nejprve sami upříst. Je to nádherná ruční práce kombinovaná z různých přirozených odstínů vlny, váží asi 5 kilo, neskutečně hřeje a v kamenné chalupě mi během zimy přijde rozhodně vhod.
lidé odvedle - JH - Renata Kašparová 5Zdroj: Deník / Jana Formánková