VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Jindřichohradecko

dnes 14:28

Víte, kdo vás na Hradecku bude oddávat?

Jindřichohradecko - Chystáte veselku? Pak se v Jindřichově Hradci, Třeboni a Dačicích můžete těšit na nové i zavedené oddávající. Oddávat totiž smějí jen zastupitelé.

dnes 13:04

První setkání s paní Zimou se obešlo bez problémů

Jižní Čechy - Zasněžené střechy, první sněhuláci nebo koulovačky. I na jih Čech v pondělí přišla paní Zima. Zakusit poprvé její sílu mohli už v neděli v podvečer jihočeští řidiči.

dnes 12:45

Jak si cestáři poradili s prvním sněhem

Jindřichův Hradec - Nedělní podvečer přinesl i do nižších poloh sníh. Vyjely sypače na chemicky udržované vozovky a posolili je.

dnes 12:00

O Hradci a odpadech. Zůstane pětistovka za svoz?

Jindřichův Hradec - Noví radní města na své první schůzi navrhli zachování pětistovky coby poplatku za svoz odpadu pro fyzické osoby.

dnes 10:30

OBRAZEM: Válečné ozvěny

Jarošov nad Nežárkou - V neděli 18. listopadu se v Pravdově knihovně v Jarošově nad Nežárkou uskutečnila vzpomínka na předky z doby před 100 lety.

dnes 10:00

OBRAZEM: Ojedinělá výstava betlémů je zahájena

Jindřichův Hradec - Ve čtvrtek byla vernisáží zahájena v Muzeu Jindřichohradecka ojedinělá výstava betlémů ze sbírek tohoto muzea, která patří mezi největší na světě.

včera 16:00

Ochotníci hodnotili uplynulý rok

Deštná - V pátek se sešli deštenští ochotníci aby zhodnotili uplynulý rok své činnosti a projednali přípravy na rok 2019, kdy tento soubor oslaví 150 let své činnosti.

včera 14:00

Heligonkáři bavili plný sál

Lodhéřov - Setkání heligonkářů v sobotu odpoledne uspořádala Obec Lodhéřov ve spolupráci s panem Františkem Hadačem v místním kulturním domě.

včera 12:00

Rybáři se bavili při dolovné

Deštná - V sobotu uspořádali členové místního rybářského spolku v sále kulturního domu v Deštné Rybářskou dolovnou.

16.11.2018

U Nežárky v Hradci vzniká biocentrum

Jindřichův Hradec – Díky dotaci z ministerstva životního prostředí se mezi Mlýnskou a Nežáreckou ulicí začíná rýsovat biocentrum nazvané „Pod Nežáreckým předměstím“.

16.11.2018

Kdy bude Hradec znát nový rozpočet?

Jindřichův Hradec - Kvůli dlouhým dohadům předcházejícím volbě starosty musel rozpočet stranou. Pro město to na jeden měsíc znamená různé nepříjemnosti.

15.11.2018

OBRAZEM: Z našeho života v Lomnici nad Lužnicí

Lomnice nad Lužnicí - Rok 2018, osmičkový rok, jsme naplno prožili také v našem městě.

15.11.2018

Výstava poprvé představí největší sbírku jihočeských betlémů

Jindřichův Hradec - Výstava v Muzeu Jindřichohradecka poprvé představí největší sbírku jihočeských betlémů na světě.

15.11.2018

OBRAZEM: Lomnické děti slavily s republikou

Lomnice nad Lužnicí - Tak jako po celé republice probíhaly oslavy stého výročí založení republiky, i děti v Lomnici nad Lužnicí si připomněly toto významné výročí.

15.11.2018

Jarošovský starosta pokračuje

Jarošov nad Nežárkou – Radnice přivítala pět nových zastupitelů. Kandidoval pouze Spolek příznivců obce Jarošov/Než., který inicioval Bohumil Rod.

15.11.2018

Budějovickou radnici čeká střídání stráží

České Budějovice – Čtvrteční ustavující zasedání nového zastupitelstva v Českých Budějovicích by mělo zahájit střídání na radnici.

15.11.2018

Šéf krumlovských vodních záchranářů dostal medaili za zásluhy

Český Krumlov – Jedna ze stovky medailí a plaket, které udělil Hasičský záchranný sbor České republiky (HZS ČR) minulý týden při příležitostí výročí Dne vzniku samostatného na zámku Zbiroh v Plzeňském kraji, zamířila i na samý jih Čech.

15.11.2018

Ochutnají hmyz i lanýže

České Budějovice - Příští čtvrtek startuje v krajském městě 24. ročník Mezinárodního gastronomického festivalu. 

14.11.2018

Titul Truhlář roku zůstal v Českém Krumlově

Český Krumlov - Celostátní titul Truhlář roku zůstává na krumlovském odborném učilišti. Loni ho vyhráli Ivan Crkva a Timothy Belcher, letos si ho z Českých Budějovic, ze soutěže na výstavě Vzdělání a řemeslo, přivezli učni třetího ročníku Štěpán Bigas z Černé v Pošumaví a Martin Soběslavský z Českého Krumlova.

14.11.2018

OBRAZEM: Zapálili svíčky za padlé

Jindřichův Hradec – V neděli 11. listopadu jsme si připomněli 100 let od konce 1. světové války, která i naší zemi přinesla nezměrné utrpení a strádání.

14.11.2018

Třeboň má novou radnici

Třeboň – Úterní tříhodinové ustavující zastupitelstvo zvolilo lídra vítězné ODS Jana Váňu starostou města.

14.11.2018

Jiří Zimola si sníží úvazek na VŠTE

Jihočeský kraj – Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola znovu poutá pozornost. Po odchodu z postu hlavy kraje se uplatnil jako vedoucí oddělení vnějších vztahů na Vysoké škole technické a ekonomické (VŠTE) v Českých Budějovicích, kde stále působí. Po komunálních volbách se stal neuvolněným místostarostou Nové Bystřice. Před týdnem rezignoval na funkci prvního místopředsedy ČSSD a proslýchá se, že odchází z VŠTE.

14.11.2018

Pomoci divadlu musí stát i kraj

České Budějovice – Kultuře v Českých Budějovicích se možná blýská na lepší časy. První realizace vedoucí k nové divadelní budově již začala.

14.11.2018

Cukrovky přibývá, odhalte nemoc včas

Jižní Čechy – Na středu připadá světový den diabetu. Zjistěte, zda i vám nehrozí riziko.

13.11.2018

Cesta po jižní polokouli (43): Singapur

Jindřichův Hradec, Singapur - Josef a Milena Andrle dorazili do Singapuru. Svezli se SMRTí a měli štěstí na známé tváře světa formulí.

13.11.2018

Střední odborná škola a Střední odborné učiliště otevírají dveře

Jindřichův Hradec – Už ve středu 14. listopadu můžete u příležitosti 130. výročí odborného školství na pracovišti Jáchymova a 80. výročí pracoviště Miřiovského navštívit prostory Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Jindřichově Hradci.

13.11.2018

Nová cyklostezka spojí Starou a Novou Hlínu

Třeboňsko - Třeboň žádá o dotaci. Ta by mohla pomoci pokrýt zhruba 24 milionů, které město vloží do výstavby poslední části stezky mezi Třeboní a Starou Hlínou.

13.11.2018

OBRAZEM: František d'Este odjel do Sarajeva z Chlumu

Chlum u Třeboně – Připomínku konce první světové války uspořádali o víkendu v Chlumu u Třeboně.

12.11.2018

Na bývalé kolegy hradečtí policisté nezapomínají

Jindřichův Hradec - Společenský večer pro emeritní policisty uspořádal Fond kulturních a sociálních potřeb (FKSP).

12.11.2018

Jak si letos vedly hradecké památky

Jindřichohradecko – Hlavní sezóna na objektech ve správě národního památkového ústavu skončila. Zámky v Červené Lhotě a Hradci zaznamenaly mírný úbytek, zatímco Dačice, Třeboň, Domanín a Landštejn si v návštěvnosti polepšily.

12.11.2018

S hejtmankou o zaměstnanosti

České Budějovice /VIDEO/ - Nedostatek technicky kvalifikovaných pracovníků. Cizinci v bílých pláštích léčí i jihočeské pacienty. Dálnice a letiště – jak mohou změnit nabídku pracovních míst na jihu Čech. To jsou témata, o kterých se diskutovalo při pondělním dopoledním Setkání s hejtmankou Jihočeského kraje Ivanou Stráskou zaměřeném na zaměstnanost.

11.11.2018

Obrazem - Koštovali svatomartinská vína

Během nedělního Svatomartinského hodování v Jindřichově Hradci nechyběl bohatý program. V 11 hodin uctili účastníci oběti první světové války a došlo i na košt Svatomartinských vín.

11.11.2018

OBRAZEM: Uctili válečné veterány

Klub historie letectví uctil v neděli 11. listopadu válečné veterány u příležitosti stého výročí ukončení první světové války. Akce se konala ve vojenské sekci městského hřbitova v Jindřichově Hradci.

11.11.2018

OBRAZEM: Víkend patřil sv. Martinu

Jindřichův Hradec - Svatomartinské hodování v Jindřichově Hradci nabídlo účastníkům gastronomické speciality včetně ukázek kuchařského umění. K tomu se podávala mladá vína a vše doprovázel bohatý kulturní program.

10.11.2018

Koaliční smlouva v Hradci se pomalu rýsuje

Jindřichův Hradec - Do pondělí se k návrhu koaliční smlouvy, kterou rozeslal starosta Stanislav Mrvka, budou vyjadřovat koaliční partneři. Poté se bude škrtat a přepisovat.

10.11.2018

Darujte jídlo a drogerii

Jihočeský kraj – Dobrý skutek může udělat v sobotu každý. Stačí nakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží ve vybraných prodejnách a přímo tam je v rámci šestého ročníku Národní potravinové sbírky předat na označeném místě.

10.11.2018

Nová mapa provádí historií hradeckého průmyslu

Jindřichův Hradec - Jaké jsou osudy modernizovaných i dávno zapomenutých fabrik, dílen a dalších technologických památek?

10.11.2018

Na Lipně posílí zábava i bezpečnost

Lipno nad Vltavou – Pořádnou porci zážitků a zábavy pro celou rodinu a vylepšené zázemí slibuje pro nadcházející sezonu Skiareál Lipno.

10.11.2018

Psychiatrická nemocnice Písek boří bariéry a vítá veřejnost

Písek – V kavárně Psychiatrické nemocnice Písek se konají koncerty, výstavy i odborné přednášky. Těch se účastní jak zdejší pacienti, tak především lidé zvenčí. Otevřený prostor je výjimečný, podobná kavárna v jihočeských zdravotnických zařízeních není.

10.11.2018

Po husách se jen zapráší

Českobudějovicko - Zájem o svatomartinské husy rok od roku stoupá, sehnat se ale stále dají.

9.11.2018

Deník pořádá Setkání s hejtmankou

České Budějovice - Několik posledních hodin zbývá do Setkání hejtmankou Jihočeského kraje, akce, kterou už třetím rokem pořádá Deník.

9.11.2018

Porucha lokomotivy zrušila Svatomartinskou vyjížďku

Jindřichův Hradec – Kvůli vážné poruše parní lokomotivy byl sobotní Svatomartinský parní vlak v režii Jindřichohradeckých místních drah bez náhrady zrušen.

9.11.2018

Hradec bude na sv. Martina hodovat

Jindřichův Hradec – Přijměte pozvání na Svatomartinské hodování, které se uskuteční v sobotu 10. a v neděli 11. listopadu na náměstí Míru, vždy od 11 do 20 hodin.

9.11.2018

Změny jsou třeba, shodují se noví místostarostové

Jindřichův Hradec/ROZHOVOR/ - Magda Blížilová (ANO) a Radim Staněk (ODS). Dva noví místostarostové města odpovídali na otázky Deníku krátce po svém zvolení do nových funkcí.

9.11.2018

OBRAZEM: Hradečtí vojáci si připomínají Den válečných veteránů

Jindřichův Hradec - Páteční dopoledne patřilo vzpomínkovému aktu na městském hřbitově.

9.11.2018

V lázních Aurora modernizovali sauny

Třeboň – Od posledních říjnových dnů mohou klienti slatinných lázní i obyvatelé lázeňského města využít modernizovanou saunu v Lázních Aurora.

9.11.2018

Lomnice má starostu, vítěz voleb je v opozici

Lomnice nad Lužnicí – Ustavující zastupitelstvo zvolilo nové vedení města. Lomnickou radnici povede Petr Baštýř.

9.11.2018

Naposledy jsme se rozloučili...

Jindřichův Hradec - V uplynulém týdnu jsme se naposledy rozloučili:

8.11.2018

Festival vědy ukáže tesaříka s vysílačkou nebo dýchání rostliny

České Budějovice - Letos se koná již 18. ročník největšího vědeckého festivalu v České republice – Týden vědy a techniky Akademie věd (AV) ČR.

8.11.2018

OBRAZEM: Děti ze 2. ZŠ v Hradci tančily zumbu

Jindřichův Hradec - V pátek 2. listopadu vyrazila 2. základní škola do akce! Protože to ani jinak neumíme, skočili jsme do Zumby po hlavě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT