"Mezi zastupiteli není nikdo, kdo by se jednání opakovaně neomluveně neúčastnil," upozornila tisková mluvčí třeboňské radniceJitka Bednářová.Nejvíce omluvených neúčastí má Miloš Velemínský (ČSSD). „Je to za první dva roky volebního období. Jinak je to velmi aktivní zastupitel, který byl v té době zároveň děkanem Zdravotně sociální fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích," vysvětlila mluvčí.Miloš Velemínskýsám dodává, že v dalším období je jeho účast vzorná. „Pokud jsem kdy chyběl, tak to bylo pouze ze zdravotních důvodů," dodal.

Z celého třeboňského zastupitelstva, které čítá pětadvacet členů, jich dokonce osm nechybělo vůbec. Je mezi nimi iVladimír Janíček(Občané.cz). „Beru to jako čestnou občanskou povinnost, když mi lidé dali důvěru. Nemohu si tedy dovolit se jednání neúčastnit," objasnil.

Vzorným účastníkem zasedání byl až do svého odstoupení z funkce starosty Jiří Houdek. Až do letošního ledna nechyběl ani jednou, od té doby ale nebyl na čtyřech zasedáních.

Naopak třeboňský místostarosta Zdeněk Mráz nemá za poslední čtyři roky absenci ani jedinou. Svou roli místostarosty bere jako každou jinou práci. „A do práce se musí chodit, je to mojí povinností. Vždy máme půlroční plán termínů jednání, takže tomu podřizuji vše," říkáZdeněk Mrázs tím, že tedy neexistuje, aby v době, kdy ví, že bude zastupitelstvo, kamkoli odjel.

Petra Jouzová