Nové stánky jsou otevřené už od minulého týdne. Naplno ale vánoční trhy ve městě vypuknou až s nadcházejícím prvním adventním víkendem.

Z pěti nově umístěných stánků u kašny na Masarykově náměstí jsou zatím otevřené pouze dva. V jednom se zákazníci mohou občerstvit langoši nebo klobásami. Druhý nabízí dárkové předměty i vánoční sortiment.

„I když ještě není ta pravá vánoční atmosféra, prodeje jdou zatím dobře. Je vidět, že lidé mají rádi jedlé dárečky, mám tady různé domácí sirupy, džemy, domácí zeleninu v balíčkách nebo různé svítící vánoční dekorace, které ručně vyrábíme spolu s manželem,“ řekla Deníku jedna z prodejkyň Pavlína Pocarová z Jindřichohradecka, která do města pravidelně jezdí na farmářské trhy a letos si chtěla vyzkoušet i ty vánoční.

Advent v Muzeu fotografie v Jindřichově Hradci.
Advent v Muzeu fotografie nabídne trhy i ukázky řemesel

Další ze stánků u kašny se otevře v pátek, zákazníci si v něm budou moci nakoupit zelené i barvené jmelí. Jednu z pěti nových chaloupek na Masarykově náměstí dalo město k dispozici zástupcům sociálních organizací zdarma pro dobročinné účely. „V pondělí 18. prosince bychom se v ní chtěli vystřídat s kolegy radními a prodávat v ní mimo jiné i městský punč. Výtěžek bychom potom dali na vánoční dárky pro děti z azylového domu v Políkně,“ připomněl hradecký starosta Michal Kozár.

Chystáte také adventní program? Dejte nám vědět, pište, posílejte fotky i videa na adresu jihoceske.vanoce@denik.cz

Dvanáct vánočních chaloupek na náměstí Míru má zatím z většiny zavřeno. Prodejci je obsazují postupně a už od začátku týdne navážejí zboží. Otevřené jsou zatím jen dvě chaloupky, jedna nabízí trdelník a druhý stánek pak vánoční punč nebo svařák. Občerstvit se nebo si nakoupit vánoční zboží u stánků ve městě bude možné až do Tří králů.

Adventní trhy ale chystají i další města. Už v sobotu 3. prosince zaplní plochu náměstí v Třeboni. Trhovci budou nabízet například jmelí, adventní věnce a svícny, vánoční ozdoby, betlémy a další rukodělné výrobky. Nebude chybět ani něco na zahřátí jako je voňavý čaj, vánoční punč i svařené víno. Stánky na třeboňském Masarykově náměstí najdete už tradičně o všech adventních sobotách, vždy od 9 do 17 hodin.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce