Skrytý kus zeleně v srdci města nad Vajgarem se postupně probouzí k životu. Krafferova zahrada, plná historických i současných příběhů, se brzy opět představí široké veřejnosti. Od čtvrtka 29. 7. do neděle 1. 8., vždy od 10 do 18 hodin, se zde po červnovém úvodním představení nové tváře zahrady uskuteční druhá událost s poutavým programem.

Poutavý příběh zahrady, který se píše už od roku 1758, naleznete zde: krafferovazahrada.cz/pribeh 

„Jsme moc rádi, že zahrada začíná pomalu ožívat a po úspěchu akce nazvané Ahoj Krafferova zahrado!, která proběhla v rámci Víkendu otevřených zahrad v červnu, kdy nás navštívilo víc jak tisíc návštěvníků, jsme se rozhodli zahradu znovu na pár dní otevřít pro veřejnost,“ říká krajinářská architektka Michaela Zudová.

A co návštěvníky na druhé události Ahoj Krafferova zahrado! čeká? „Ve spolupráci s organizací Otevřená okna připravujeme swap, tedy výměnný obchod s oblečením, kterého se může zúčastnit kdokoli,“ popisuje architektka. Po celé čtyři dny je také připravený program pro velké i malé návštěvníky – od tematických workshopů přes komentované prohlídky a koncert kapely Microjazz až po možnost využít zahradu jako místo pro nedělní piknik. Chuťové pohárky hostů naladí pojízdná kavárna Kafe Okolo a jindřichohradecké Cukrářství Lavendy.

Zájemci o workshopy se mají hlásit předem

- Sobota 31. 7. (10 hodin) - Workshop vázání kytice z květin vlastnoručně nasbíraných v zahradě
- Sobota 31. 7. (14 hodin) -  Workshop vyšívání oděvů
- Neděle 1. 8. (10 hodin) - Workshop výroby broží
- Neděle 1. 8. (14 hodin) - Workshop výroby letního věnce

Na workshopy je potřeba přihlásit se předem. Učinit tak můžete na internetových kontaktech zahrady, a to na webu www.krafferovazahrada.cz, facebooku www.facebook.com/krafferovazahrada nebo instagramu www.instagram.com/krafferova_zahrada.

Ani mimo veřejné události se ale v Krafferově zahradě rozhodně nezahálí.

„Za poslední dobu se nám podařilo zahradu posunout o kousek dopředu. Především jsme úspěšně vyklidili všechno, co už v zahradě nemělo další využití. Ve spodní části jsme nechali postavit nový skleník v historizujícím stylu, který je takovou první vlaštovkou – podobných plánujeme v zahradě ještě několik. Jeden z původních velkých skleníků jsme předělali na stínoviště a začali zde pěstovat stínomilné trvalky,“ popisuje Michaela Zudová.

Podívejte se do prostor zahrady v roce 2012:

Fotogalerie: Krafferova zahrada v roce 2012 (tehdy Trvalková školka Florianus)

„Na poli nám úspěšně kvetou květiny k řezu, které používáme do stále oblíbenějších vázaných kytic ze zahrady, a největší radost nám dělají návštěvníci, kteří mají o zahradu zájem i přesto, že zatím není pravidelně otevřená. Celou letní sezónu v zahradě pravidelně probíhají lekce jógy, květinové workshopy a dokonce jsme zde měli jednu báječnou svatbu. Současně s tím pracujeme na projektech rekonstrukce budov i zahrady. Pokud se nám podaří sehnat dostatek finančních prostředků, plánujeme začít první etapu rekonstrukcí v příštím roce,“ nastiňuje nejbližší budoucnost.

close Program akce Ahoj Krafferova zahrado! vol. 2. info Zdroj: archiv autorů zoom_in Program akce Ahoj Krafferova zahrado! vol. 2.