Uzavření smluv o spolupráci při pořádání akcí Vinný košt a Street Food Festival schválila na svém posledním jednání rada města. „Obě akce u nás byly loni poprvé, ale návštěvnost byla poměrně vysoká a pořadatelé to vyhodnotili tak, že zájem ve městě je a proto se přihlásili i letos s tím, že by u nás rádi tyto akce uskutečnili znovu,“ uvedl starosta města Michal Kozár. Vinný košt si Hradečáci užijí v sobotu 18. května na náměstí Míru. Návštěvníky čeká trh se třicítkou prodejních stánků s nabídkou vína, lahůdek i občerstvení. Akci doprovodí koncerty. „Vinný košt nám navazuje i na zahájení cyklistické sezony Jindřichohradecký pedál. Minulý rok se obě tyto akce dobře doplnily, takže počítáme, že i letos se to potká s ohlasem,“ dodal starosta města. Vinný košt si loni nenechaly ujít stovky lidí.

První ročník akce ve městě si nenechaly ujít stovky lidí.
Jindřichohradecké náměstí zaplnil košt vína. První ročník akce se vydařil

Street Food Festival Jindřichův Hradec 2024 bude pořádat City Event na náměstí Míru 27. července. Akce svým návštěvníkům představí mix světových kuchyní a pouliční jídla. Nabídku doplní pivovary, vinařství a kavárny. Festival počítá i s doprovodným programem pro děti a jeho součástí bude tematické hudební vystoupení.

Od jara do podzimu ožije akcemi také jindřichohradecké letiště. První se tu chystá už na 25. května. Jednodenní akce Létání pro Hradec je oblíbená především mezi rodinami s dětmi. Poté bude následovat 22. června sraz vozidel Alfa Romeo a hned následující víkend letiště od pátku do neděle zaplní účastníci akce JH Sprint a tuning. Letecký den je pak naplánovaný na 3. srpna. Návštěvníky letiště čeká přehlídka letadel, která jen tak nikde neuvidí, letecké souboje, vzdušná akrobacie i seskoky parašutistů.

Světelnou show sledovalo zaplněné letiště v Jindřichově Hradci.
Balónové žárovky opět nadchly, na hradecké letiště dorazily přes dva tisíce lidí

Po dvouleté pauze se letos nad město a jeho okolí opět vznesou desítky pestrobarevných balónů. V termínu od 19. do 25. srpna bude letiště hostit Mistrovství ČR v balónovém létání s mezinárodní účastí. Soutěž je otevřena až pro 50 soutěžních posádek, které budou plnit připravené úkoly zaměřené na přesnost.