Policisté kontrolovali řidiče mezi osmou a devátou hodinou ranní v Jarošovské ulici na výjezdu z Jindřichova Hradce. „Hlídka zkontrolovala celkem 27 vozidel a zjistila 9 přestupků. Nejčastějším prohřeškem bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti a to v sedmi případech. Nejrychleji jedoucímu řidiči hlídka naměřila 78 kilometrů v hodině,“ přidala podrobnosti mluvčí jindřichohradecké policie Věra Mžiková. Dopravní policisté také zachytili jednoho šoféra, kterému v únoru 2024 vypršela platnost řidičského průkazu.

Nejzávažnějšího přestupku se ale dopustil řidič, který usedl za volant pod vlivem alkoholu. Přístroj Dräger ukázal policistům při dechové zkoušce 0,35 promile. Řidič hlídce nic nezapíral a důvod své opilosti sám řekl i Deníku. „Včera jsem ošklivě spadl ze žebříku a mám radost, že jsem vůbec přežil. Večer jsem to zapíjel. Měl jsem čtyři piva, jednoho Jacka a dneska jsem ještě nesnídal. Živím se jako živnostník, takže bez řidičáku to pro mě bude hodně náročné, asi budu muset jezdit na kole,“ zavtipkoval v obličeji viditelně potlučený řidič z Písecka. Za volant si teď nesedne minimálně několik měsíců.

„Řidiči byl na místě odebrán řidičský průkaz a zakázána další jízda, přestupek bude oznámen na městský úřad, kde mu hrozí pokuta od 7 do 25 tisíc korun a zákaz činnosti od 6ti do 12ti měsíců,“ upřesnila postih pro řidiče policejní mluvčí.

Jindřichohradečtí policisté se s alkoholem u řidičů vozidel setkávají čím dál častěji. Zatímco v roce 2021 usedlo za volant pod vlivem alkoholu v okrese Jindřichův Hradec 34 šoférů, o rok později to bylo 89 a v loňském roce dokonce 111 řidičů.