Na zasedání přišlo kolem 120 občanů, kteří pískali a nešetřili nadávkami. Nakonec se podařilo program schválit a jednání mohlo pokračovat.

Poté vystoupil starosta města Rudolf Hájek s tím, aby po 1. listopadu dačický špitál převzala jindřichohradecká nemocnice.

Dalším cílem by podle starosty mělo být zařazení nemocnice u Dyje do sítě jihočeských nemocnic, které vlastní a financuje kraj. S tímto záměrem souhlasí i opozice.

Padl rovněž dotaz, co bude dál, když společnost PP Hospitals, která má nemocnici od města pronajatou a provozovala ji, by špitál zpět městu nepředala? "To by zřejmě město podalo žalobu,"zazněla odpověď.

Vzhledem k vývoji dění v zdravotnickém zařízení totiž město nájemci vypovědělo smlouvu.

Mimo jiné vystoupil Mudr. Čása a narovinu řekl, že lůžková část nemá v dačické nemocnici šanci: "V České republicenení dost lékařů." Řešením by podle něho bylo udržení ambulantní části.

Jednání zastupitelů plné vzájemného osočování končilo po 21. hodině a zádný konkrítní závěr nepřineslo. Opozice opět navrhla zřízení akciové společnosti Nemocnice Dačice, jejímž vlastníkem by bylo mimo jiné město. Návrh neprošel.

Podrobnější informace najdete v sobotním vydání Jindřichohradeckého deníku.

Co odstartovalokauzu s nemocnicí najdete v souvisejících článcích.

Miroslava Dočekalová, Lenka Novotná