Občanské sdružení na podporu animovaného filmu požádalo Třeboň o výpůjčku prostor pro pořádání festivalu a radní města s tím souhlasili.

Pořadatelé budou mít k dispozici prostory komplexu Divadla J. K. Tyla na Masarykově náměstí. „Schválili jsme výpůjčku loutkového divadla a také divadelní foyer a dále prostory v kulturním a kongresovém centru Roháč. Všechny objekty budou v rámci pořádání Anifilmu poskytnuty pořadatelům zdarma," upřesnil místostarosta TřeboněZdeněk Mráz. Dodal ale, že bezplatný bude pouze pronájem: „Půjčitel městu uhradí náklady spojené s užíváním těchto prostor, tedy například energie."

Další podporou ze strany města je také propagace festivalu. „Zajistíme vylepení plakátů na standardních výlepových plochách ve městě, a to opět zdarma," předeslal místostarosta.

Příznivci animovaného filmu se na oblíbený festival mohou těšit ve dnech od 6. do 11. května. „Myslím si, že to bude velmi pěkné a příjemné vítání jara v Třeboni. Navíc se jedná o největší akci na zahájení turistické sezóny ve městě," vyzdvihl Zdeněk Mráz.

Do programu soutěžní přehlídky celovečerních animovaných filmů se probojovalo pět snímků pro dospělé a pět pro děti, mezi nimi například také film Čtyřlístek nebo Husiti. Diváci se mohou těšit i na filmy z Brazílie, Francie nebo Estonska.

Petra Jouzová