"Nikdy jsme nechtěli řešit náměstí komplexně, ale jenom lokálně - chtěli jsme nový mobiliář, nové lavičky a cyklostojany," tvrdil starosta Stanislav Mrvka při středečním jednání zastupitelů. Na programu schůze byl totiž i bod, kde se zastupitelé seznamovali s peticí "Je to i tvoje město", která s podporou zhruba sedmi stovek podpisů bojovala za smysluplné úpravy náměstí.

Zastupitelé také téměř jednomyslně rozhodli o tom, že se na úpravy náměstí Míru nebude vypisovat architektonická soutěž. "Alespoň v tuhle chvíli. Samozřejmě se tomu nebráníme do budoucna, pokud bychom náměstí chtěli řešit opravdu celkově, se vším všudy, a ne pouze v některých drobnostech, jako tomu bylo v plánu nyní," vysvětlil Stanislav Mrvka. Dříve avizovaný návrh s číslem 3, podle kterého se podle výsledků veřejné ankety mělo náměstí upravit, už dříve v tomto měsíci zrušila rada města. Žádné úpravy se tak prozatím konat nebudou.

Varianta 3. Ukázka vizualizace úprav náměstí Míru.
Radní rozhodli: Úpravy náměstí Míru rušíme

Vedení města také připomnělo spolupráci s iniciativou, která má petici na svědomí. Jeden z organizátorů, Matěj Šebek, pozval nejen zastupitele, ale i každého Hradečáka, který by měl zájem, na procházku městem. Plánovaná je na 18. června a lidé by se při ní měli jak seznámit s architektonickou podobou centra města, tak diskutovat a vyměňovat si nápady a myšlenky na budoucí změny a úpravy.