Stávající autobusové nádraží je k cestujícím spíše nepřátelské a čekat tu na autobus není žádný med. Areál si během let vzali do parády sprejeři i vandalové, kromě nápisů na kovových konstrukcích přístřešků jsou navíc vysklené i některé tabule s jízdními řády. „Je to katastrofa, vždycky když je větší zima nebo vítr, tak říkám, že to tu je jako na letišti a skoro by vám uletěla hlava. Nejsou tu na zastávkách žádné boky ani stěny a když prší nebo padá sníh, tak to jde všechno na vás. A čekárna je daleko,“ zhodnotila stav autobusového nádraží Věra Leixnerová. Ani další z oslovených cestujících slova chvály nenašel. „Sice jedu autobusem asi jen jednou za půl roku, ale to nádraží je v Hradci opravdu hrozné. Jsou tady opuštěné budovy, není si pořádně kam dojít,“ konstatoval Karel Masojídek. Cestující často kritizují i fakt, že si při čekání na autobus nemohou koupit ani žádné občerstvení.

V neděli 2. října 2022 v 17.06 hodin odjel z jindřichohradeckého nádraží úzkokolejky, jak všichni věří, dočasně poslední vlak, a to do Obrataně. Od pondělí Jindřichohradecké místní dráhy (JHMD) vlaky nahradí kvůli chybějícímu osvědčení autobusy.
Věřitelé JHMD schválili reorganizaci, úzkokolejku by mohly koupit obce

Nehezkou reklamu dělá autobusovému nádraží také přilehlý hotel U Města Vídně, který byl postaven v roce 1906 a je technickou památkou. Objekt naposledy prošel částečnou rekonstrukcí v 80. letech minulého století. Jeho prostory jsou ale už roky prázdné a budova chátrá. V minulosti tu kromě hotelu bylo také zázemí pro cestující a právě k tomuto účelu se chce současný vlastník objektu vrátit. „Budovu autobusového nádraží a informace přiblížíme městské dopravě i vlakovému nádraží. Kompletně budeme rekonstruovat celou budovu hotelu U Města Vídně, ve kterém kromě nové haly pro cestující, informací a pokladny, bude také zázemí pro dispečery,“ přiblížila Michaela Doležalová ze společnosti ICOM transport s tím, že obnovou projde i venkovní areál autobusového nádraží. „V loňském roce jsme dokončili rekonstrukci autobusového nádraží v Jihlavě a v Dačicích, nyní je na řadě Jindřichův Hradec. Rádi bychom začali s rekonstrukcí ve druhé polovině letošního roku,“ dodala Michaela Doležalová. Nová tvář jindřichohradeckého autobusáku se ponese právě v duchu zrekonstruovaných nádraží v Jihlavě a Dačicích.

Modernizace jindřichohradeckého autobusového nádraží by se jeho samotného provozu neměla výrazněji dotknout. „Cestující se nemusí obávat změny v provozu. Po dobu rekonstrukce hotelu se bude využívat aktuální hala pro cestující, následně se vše přesune do nové budovy,“ uklidnila Michaela Doležalová. Práce na areálu autobusového nádraží by měly trvat přibližně osm měsíců.