„Moc se není k čemu vyjadřovat, jelikož se nic nevyřešilo. Byl tam dokonce návrh vydání vyhlášky rovnou zamítnout. S tím nesouhlasil Jiří Zimola a doporučil vše opět prodiskutovat, vytvořit nějaké návrhy, možnosti a opět to řešit na zastupitelstvu.," popsala své dojmy z jednání jedna z organizátorek petice Barbora Šilhanová.
Jak ale uvedl starosta Nové Bystřice Vladimír Bláha, v žádném případě to neznamená, že by problém hazardu byl zametený pod koberec. „Pověřili jsme odbory našeho úřadu, aby vytvořily dvě nebo tři verze nějaké vyhlášky, která by provoz automatů upravovala. Je k tomu však potřeba přistupovat citlivě a obezřetně. Na zastupitelstvu padaly i poměrně silné argumenty, které se proti zákazu staví. Panuje například obava z toho, že by to mohlo vést ke vzniku nelegálních heren," konstatoval novobystřický starosta.
Hazardovou prohibici se již dříve snažil v příhraničním městě prosadit jeho někdejší starosta a současný jihočeský hejtman Jiří Zimola. Ten byl i tentokrát jako zastupitel strůjcem toho, že se bude tato záležitost dále projednávat a rada města připraví novou obecně závaznou vyhlášku.
„Jak se k jejímu návrhu nakonec zastupitelé postaví, nemohu předjímat, ale považuji za slušné se peticí zabývat důkladněji a zjistit všechna pro a proti ve vztahu k automatům," zdůvodnil svůj krok.