Že se stane druhou nejkrásnější babičkou v republice nečekala. „To že mě vybrali jako stříbrnou jsem oplakala. Hrozně mě to potěšilo,“ prozradila milá seniorka z Tábora.

Čtyřiaosmdesátiletá Emilka se stala tak stala stříbrnou Babičkou roku 2021 a získala i druhou krásnou korunku, cenu veřejnosti. Šlo o titul Babička sympatie 2021, který však předpokládala. „Věděla jsem, že to bude moje, protože hlasování sledovala moje dcera,“ přiblížila s tím, že získala nejvíce hlasů, celkem 1328.

Babička roku: Je talentová soutěž, která se snaží zábavnou a příjemnou formou lidem ukázat, že senioři nepatří do starého železa. Přihlásit se mohou babičky starší 55 let. Jde o mezigenerační propojení soutěžících s jejich vnoučaty a poukazuje na důležitost jejich soužití nejen v rodinách. Pořadatelem je Krajská rada seniorů Olomouckého kraje a letos se konal již III. ročník.

Zafungoval humor

S kamarádkou Alenou sehrály v rámci volné disciplíny scénku. „Šlo o vtipnou scénku, kde jsem já byla převlečená za pána a ta moje kolegyně mi dělala dámu. Myslím si, že jsme tím představením zabodovaly. Zadání bylo vejít se do tří minut, a to se nám podařilo,“ popsala Emilie Říhová s tím, že pobavily publikum.

Finále soutěže Babička roku 2021 v Olomouci.
Emilie Říhová z Tábora bodovala v soutěži Babička roku 2021. Gratulujeme

Nechyběla ani nefalšovaná přehlídka v šatech. „Měla jsem číslo osm, tak jsme se stavěly podle pořadí. Bylo to moc hezké,“ zhodnotila.

Do soutěže ji přihlásil Svaz postižených civilizačními chorobami v ČR. „Oni mě navrhli a Krajská rada seniorů Jihočeského kraje mou účast schválila,“ uvedla. V pátek 19. listopadu pak cestovala na slavnostní program a vyhlášení až do Olomouce.

Mimo jiné vyhrála i wellness pobyt. „Dostala jsem dva poukazy do hotelu Mas v Sezimově Ústí, tak už se těším s Alenkou, že si to tam užijeme. Smály jsme se, že tam zůstaneme celý týden a domů nepůjdeme,“ prozradila druhá nejhezčí babička republiky.

Velká konkurence

Konkurence podle ní v soutěži byla veliká a jí se podařilo zvítězit se svou přirozenou krásou. „Byly tam dámy něco málo přes šedesát let, krásné a nalíčené. Já přijela nenamalovaná a čekala jsem nějakou maskérku, která se mě ujme. Ta k dispozici nebyla, a tak jsem vyhrála i bez make-upu,“ smála se.

První soutěž krásy

V životě se žádné soutěže krásy nezúčastnila. „Bylo to poprvé a asi naposledy. Když už jsem vyhrála, tak se prý nemohu znovu přihlásit. Darů jsem měla plnou kuchyň, podarovala jsem snachu i dceru, rozdala jsem květiny, stužku si nechám a na korunky už mají zálusk vnučky, ale chci si je ještě chvíli užít,“ uzavřela Emilka Říhová.