Fio Basket přijel do Děčína bez anglického pivotmana Chrise Tawiaha, jenž v týmu skončil. Již před ním se s klubem rozloučila trojice Američanů. Kouči Karlu Forejtovi tak zbylo 10 hráčů, a to včetně nových tváří, jimiž jsou srbský rozehrávač Edi Sinadinovič a na křídle Deandre Upchurch z USA. Nastoupili i nedávní marodi Lukáš Stegbauer a Stanislav Zuzák, i když ten stále antibiotika bere. Domácí celek se musel obejít bez Jakuba Krakoviče a kapitána Jakuba Houšky.

Děčín byl jasným favoritem, ale pod nově zrekonstruovaným osvětlením to dlouho nedokazoval. Jihočeské mužstvo se v úvodu dostalo do vedení 5:0 a 10:4, když hned na začátku proměnil Upchurch tříbodovou střelu. Bohužel byla jeho jediná, při dalších 7 pokusech už se netrefil. Po celou první čtvrtinu se pak celky přetahovaly o vedení, nakonec ji Fio Basket vyhrál 26:24 díky trojce Martina Bašty v jejím závěru. Ve druhé periodě byl obrázek hry stejný. Obrany nefungovaly na žádné straně, takže padalo hodně košů. Děčínu pomohl příchod Filipa Halady, jenž hrál se sebezapřením. Během tří minut nastřílel 11 bodů, jimiž udržel hosty na uzdě. Ti se střelecky zadrhli tři minuty (17. – 43:43) před koncem poločasu, kdy úsek hry prohráli 2:13.

Šestapadesát inkasovaných bodů za 20 minut bylo hodně a ani po změně stran nic nenasvědčovalo tomu, že hosté defenzívu zlepší, protože Děčín za chvíli vedl třináctibodovým rozdílem. Avšak pod koši začal sbírat balóny Stegbauer, 6 útočnými doskoky dal týmu druhé šance a ztráta šla hodně dolů (29. – 68:71). V nástupu do čtvrté čtvrtiny Jiří Šoula snížil na 70:73, ale to byla labutí píseň Fio Basketu. V následných bezmála šesti minutách hosté koš nevstřelili, ale 14 bodů inkasovali (37. – 70:87). S tím již unavená sestava, v níž rotovalo jen 7 hráčů, nic udělat nemohla.

Trenér jindřichohradeckých basketbalistů Karel Forejt.Karel Forejt, trenér J. Hradce: „Budu hodnotit pozitivně, neboť za sebou máme zhruba týden, v němž nejenom proběhly obměny zahraničních hráčů, ale měli jsme marodku a minimum tréninků v plném složení. Drželi jsme se sympaticky velmi kvalitního Děčína, který je obzvláště doma hodně silný. Byli jsme konkurenceschopní na obou stranách hřiště, ovšem při prostřídání se vždy projevilo, že hráči, kteří jsou po nemocích, nejsou ještě schopni hrát naplno čtyřicet minut. Nás táhnul Standa Zuzák, jenž pořád marodí. Klobouk dolů před ním. Nám mělo utkání pomoci k tomu, aby se zapracovali noví hráči, což splnilo.“

Roman Pišný

BK Armex Děčín – Basket Fio banka J. Hradec 95:78 (24:26, 56:46, 73:68)
Sestavy a body: P. Houška 20, Halada 18, Pomikálek 15, Feštr 11, Šiška 10, Bažant 9, Grunt 4, Ježek 4, Landa 4, Karlovský, Klouda, Kroutil – Zuzák 27, Upchurch 16, Stegbauer 9, Fait 8, Sinadinovič 7, Šoula 6, Bašta 5, Kantůrek, V. Novák, Fical.
Trestné hody: 12/5:17/13. Trojky: 10:9. Fauly: 19:17. Rozhodčí: Vyklický – Jeřáb – Záruba. Diváci: 710.