close Na trať charitativního Běhu Českou Kanadou se vydalo 152 účastníků. info Zdroj: Kristýna Mitášová zoom_in Na trať charitativního Běhu Českou Kanadou se vydalo 152 účastníků. Jak uvedl Marek Sviták, mluvčí skupiny ČEZ, vybrali pořadatelé běhu z Nové Bystřice díky účastníkům a všem dalším dobrovolným příspěvkům 65 390 korun. „Dalších 100 tisíc korun přidala Nadace ČEZ prostřednictvím mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem. Rodiče tak budou moci malé Julince pořídit nové speciální ortézy. Julinka se totiž narodila s velmi vážnou vrozenou vadou nohou,“ sdělil.

Na trať už tradičního charitativního běhu se letos vydalo celkem 152 běžců. Benefiční běh, na jehož organizaci se už osm let podílí přes třicet novobystřických dobrovolníků, pomůže pořídit speciální ortézy pro dvouletou Julinku. „Aby se Julinka mohla postavit na nohy, začít chodit a nemít v dospělosti bolesti, potřebuje několik druhů ortéz, které musí navazovat na sebe. Musí se měnit podle potřeby a podle růstu nohou. Léčba je v řádu v několika let. Nadaci ČEZ i účastníkům Běhu Česko Kanadou moc děkujeme,“ uvedla maminka Iva Zoulová.

„Běh, jehož hlavní myšlenkou je pomáhat a za osm ročníků získal pro vážně nemocné lidi přes tři čtvrtě milionu korun, měl i své sportovní vítěze,“ doplnil Marek Sviták.

Trať na 10,5 kilometrů ovládl mezi muži Michal Blaha s časem 39:49, mezi ženami zvládla stejný úsek nejrychleji Hanka Jakubíčková (49:14). Na trase 6,5 km získal zlatou medaili Luboš Horký (24:39) a Nela Neuwirthová s časem 29:41.